Pozrite si najčastejšie kladené otázky

» Ako vytvoriť Účet na Portáli?

Vyplňte registračný formulár a kúpte prvý balík BIDov. Chcete si založiť Účet bez zbytočných formalít? Zaregistrujte sa pomocou Facebooku. Ak sa budete chcieť v budúcnosti prihlasovať cez stránku wellbid.com, v záložke Môj Účet → Osobné údaje budete mať možnosť zmeniť heslo.

 

» Vytvoril som si Účet. Kedy budem môcť začať dražiť?

Váš Účet bude plne aktivovaný až po zakúpení z Cenníka prvého balíku BIDov.

 

» Chcem zmeniť svoje osobné údaje. Ako to môžem spraviť?

O všetkých zmenách Vašich osobných údajov bezodkladne informujte Zákaznícku Podporu pomocou kontaktného formulára. Pamätajte, údaje ako meno a priezvisko, názov Používateľa a e-mailová adresa nesmú byť zmenené.

 

» Ako môžem určiť dodaciu adresu?

Dodaciu adresu môžete určiť priamo po každej vyhratej Aukcii. Ako dodaciu adresu uveďte vždy takú adresu, kde budete dostupní v pracovných hodinách kuriérskych služieb a taktiež uveďte kompletné údaje pre zásielku: meno, priezvisko, adresu, telefón – uľahčí to prácu kuriérovi/poštárovi, ktorý Vám zásielku doručí.

 

» V čom spočíva verifikácia Účtu?

Verifikácia Účtu je štandardný proces, ktorý má na cieli zaistiť Používateľom Portálu bezpečnosť a potvrdiť správnosť Vašich údajov. Ak chcete svoj Účet zverifikovať, v priebehu 7 dní pridajte do záložky Môj Účet → Osobné údaje svoj dokument totožnosti (občiansky preukaz, vodičský preukaz), potvrdzujúci údaje uvedené v profile: meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu. Počas verifikácie Vášho profilu budete môcť využívať Účet – kupovať BIDy, dražiť atď. Vaše Aukcie však budú zverifikované až po kladnej verifikácii Účtu.

 

» Ako odstrániť Účet na Portáli?

Ak chcete odstrániť Účet, prejdite do záložky Môj Účet → Osobné údaje a kliknite na tlačidlo „Odstrániť Účet Užívateľa”.

» Kúpil som si balík, prečo nemám na Účte BIDy?

Váš Účet bude dobitý BIDami automaticky vo chvíli potvrdenia platby. Potvrdenie platby trvá väčšinou niekoľko minút, avšak v závislosti od metódy platby a správnosti prevedenej tranzakcie, môže to trvať aj niekoľko dní. Portál wellbid.com nemá prístup k detailným informáciám ohľadom platieb, preto v prípade problémov kontaktujte priamo operátora platieb, ktorého služby ste využili pri dobíjaní Účtu. Bližšie informácie ohľadom platieb nájdete TU.

 

» Môžem za balík zaplatiť štandardným prevodom/ na pošte?

Účet si môžete dobiť tradičným bankovým prevodom (zloženkou na pošte). Zvoľte metódu platby ONLINE, a zaplaťte pomocou Operátora TrustPay, ktorý umožňuje platby taktiež pomocou tradičného bankového prevodu. Zobrazené údaje príjemcu použite pri zadaní prevodného príkazu prostredníctvom internet bankingu alebo osobne na pobočke Vašej banky/pošty. Ak nemáte prístup do internet bankingu alebo chcete zaplatiť na pošte, kliknite na možnosť „Zaplatiť neskôr”. Pamätajte prosím na to, že potvrdenie takejto platby trvá vo väčšine prípadov trochu dlhšie – cca 2-3 pracovné dni. Bližšie informácie ohľadom platieb nájdete TU.

 

» Môžem zaplatiť za niekoľko balíkov BIDov jedným prevodným príkazom?

Platbu za každý z balíkov musíte previesť osobitne. Pri vyplňovaní jedného prevodného príkazu neuvádzajte niekoľko referenčných čísel ani nesčítavajte celkovú sumu za niekoľko balíkov BIDov. Operátor platieb takúto platbu na náš účet neprevedie. Bližšie informácie ohľadom platieb nájdete TU.

 

» Ako aktivovať kód na dobitie Účtu?

Kód na dobitie Účtu, ktorý ste dostali od Portálu, môžete aktivovať na stránke Cenníku. Kód na dobitie Účtu môžete aktivovať až po tom, čo si zakúpite aspoň jeden balík BIDov. Platnosť kódu na dobitie Účtu je maximálne 28 dní.

» Čo to sú BIDy?

BID je vnútorná mena wellbid.com a oprávňuje Vás dražiť na Aukciách a využívať funkcie Portálu. BIDy využité na dražbe sa na Váš Účet nevracajú. Jedinou výnimkou je nákup pomocou „Kúp Teraz“. BIDy nemôžete dať inému Používateľovi, ani vymeniť späť na peniaze.

 

» Čo to sú vratné a nevratné BIDy? Kde si môžem skontrolovať stav Účtu?

Nevratné BIDy môžete vyhrať na Aukciách, dostať od Portálu ako darček, vyhrať v súťaži alebo dostať za nákup „Kúp Teraz“. Vratné BIDy môžete kúpiť v Cenníku v balíkoch alebo dostať ako výmenu predmetu vyhraného na Aukcii. Počas dražby sú z Vášho Účtu strhujú v prvom rade vratné BIDy. Aktuálny stav Účtu je vždy viditeľný po prihlásení sa. Históriu všetkých operácií na BIDoch nájdete v záložke Môj Účet → História Účtu. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

 

» Čo znamená na karte Aukcii „Prihoď x3”

„Prihoď x3” znamená, že pri každom Prihodení (ručnom alebo pomocou Automatu) sa z Vášho Účtu odpočíta 3 BIDy.

 

» O koľko stúpne cena na Aukcii?

Začiatočná cena každého predmetu je 0 € a počas dražby rastie o sumu stanovenú na stránke s detailami Aukcie (napr. 1 cent). Každé Prihodenie na Aukcii stojí počet BIDov, stanovený v parametroch Aukcie (napr. 3 BIDy).

 

» Kedy sa Aukcia skončí?

Stopky odpočítavajúce sekundy ukazujú aktuálny Čas na Prihodenie poslednej ponuky. Aukcia trvá tak dlho, ako dlho sa nájdu ochotní dražiť za cenu vyššiu od aktuálnej. Aukcia sa skončí, ak nikto nenavýši poslednú ponuku, stopky dôjdu na nulu a zobrazí sa napis „Ukončená”.

» Na čo slúži Automat a ako ho môžem nastaviť?

Automat je funkcia Portálu, vďaka ktorej dražíte až vtedy, ak už nikto na Aukcii neprihadzuje ručne. Vo chvíli, kedy sa stopky na Aukcii blížia k nule, začína(jú) dražiť Automat(y). Automat môžete nastaviť na stránke konkrétnej Aukcie. Ak chcete Automat zapnúť, stačí uviesť počet Prihodení, ktoré má Automat vykonať. Počet Prihodení nastaveného Automatu môžete ľubovoľne zväčšovať alebo zmenšovať do stanoveného minimum. Vezmite na vedomie, že Automat nastavujete na počet Prihodení, nie na počet BIDov, ktoré má Automat využiť. Ak na jednej Aukcii nastaví Automat niekoľko Používateľov, Automaty budú dražiť v poradí, v ktorom boli nastavené. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

 

» Čo je to Smart Automat a čím sa líši od Bežného Automatu?

Smart Automat bude dražiť na Aukcii po prvýkrát až vtedy, keď sa skončia všetky Prihodenia (ručné alebo Bežným Automatom) a Aukcie sa účastní už iba jedna osoba, ktorá je aktuálnym Víťazom. Ak by nebol nastavený Smart Automat, Aukcia by bola za normálnych okolností práve ukončená. Za zapnutie Smart Automatu sa platí dodatočný poplatok. BIDy za zapnutie Smart Automatu budú odpočítané z Vášho Účtu až keď sa Automat zapne. Pred vykonaním prvého Prihodenia môžete Smart Automat vypnúť. Keď sa Smart Automat zapne, „zamení sa“ na Bežný Automat a od tejto chvíle bude fungovať podľa pravidiel týkajúcich sa Bežného Automatu. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

 

» Koľko stojí zapnutie Smart Automatu?

Za zapnutie Smart Automatu sa platí BIDami, výška poplatku je vždy uvedená na obrazovke. BIDy za nastavenie Smart Automatu budú odpočítané až keď sa Automat zapne, napr. na Aukcii „Prihoďx3” s platbou 10 BID za zapnutie Smart Automatu, bude prvé Prihodenie stáť 13 BIDov a každé ďalšie Prihodenie – 3 BIDy. Smart Automat môžete pred vykonaním prvého Prihodenia vypnúť, vtedy nebude „začiatočný poplatok” účtovaný.

 

» Môžem Automat vypnúť

Smart Automat môžete vypnúť pred vykonaním prvého Prihodenia. Bežný Automat vypnúť nemôžete, môžete však vždy zmenšiť počet Prihodení až do stanového minimum – 5 Prihodení. Ak sa v priebehu dražby BIDy na Vašom Účte minú, Automat nevykoná ďalšie Prihodenia až do času opätovného dobitia Účtu, za predpokladu, že sa daná Aukcia neskončí. V prípade, ak v priebehu dražby dovŕšite limit vyhraných Aukcií, Automat nevykoná ďalšie Prihodenia na Aukcii, ktorú nie je v danej chvíli možné vyhrať. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

 

» Čo to jest „Kúp Teraz“?

“Kúp Teraz” Vám dáva možnosť zakúpenia predmetu vystaveného na Aukcii bez nutnosti draženia. “Kúp Teraz” môžete využiť v priebehu 24 hodín od ukončenia Aukcie, kým je táto možnosť stále prístupná na stránke Aukcie. Máte na výber dve možnosti. Môžete zaplatiť za predmet trhovú cenu a dostať späť BIDy použité na Aukcii (iba tie z balíku vratných BIDov), alebo môžete obnížiť nákupnú cenu predmetu o hodnotu vratných BIDov použitých na tejto Aukcii. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

 

» Kedy a koľko BIDov dostanete späť za nákup Kúp Teraz?

Refundácia BIDov nastupuje automaticky v priebehu 45 dní odo dňa, kedy potvrdíte prevzatie tovaru v záložke Môj Účet → Aukcie → Kúp Teraz. Obdržané BIDy sa pripočítajú k nevratným BIDom. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU. Späť dostanete všetky vratné BIDy použité na danej Aukcii. Počet BIDov na refundáciu je vždy viditeľný na obrazovke pred potvrdením nákupu.

» Aké limity vyhier platia na Portáli?

V priebehu 24 hodín môžete vyhrať jednu Aukciu s balíkom BIDov. V priebehu 30 dní (720 hodín) môžete vyhrať maximálne 5 Aukcií s predmetom. Limit pre každú Aukciu sa počíta zvlášť. Ak dražíte na niekoľkých Aukciách naraz a vyhraním jednej z nich dovŕšite limit výhier, nebude môcť ďalej prihadzovať na Aukcii, ktorú by ste aj tak nemohli vyhrať. Limit vyhraných Aukcií nie je možné žiadnym spôsobom zväčšiť. Tie isté limity platia pre všetkých Používateľov Portálu. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

» Ako zaplatiť za výhru?

Za vyhranú Aukciu môžete zaplatiť kliknutím na odkaz v e-mailovej správe potvrdzujúcou výhru alebo ak prejdete do záložky Môj Účet → Aukcie → Vyhrané aukcie. Za každú Aukciu platíte zvlášť. Na zaplatenie máte 7 dní. Platbu za každý z balíkov musíte previesť osobitne. Pri vyplňovaní jedného prevodného príkazu neuvádzajte niekoľko referenčných čísel ani nesčítavajte celkovú sumu za niekoľko balíkov BIDov. Operátor platieb takúto platbu na náš účet neprevedie.

 

» Koľko musím za Aukciu zaplatiť?

Ak vyhráte predmet, platíte konečnú cenu a poštovné nakłady. Ak vyhráte balík BIDov, platíte iba konečnú cenu Aukcie. Po zaplatení sa BIDy automaticky pripíšu na Vašom Účte. Ak konečná cena neprekročí 0,15 €, takáto Aukcia je kliknutí na tlačidlo „Zaplatiť” uznaná automaticky za zaplatenú.

 

» Ako vymeniť vyhraný predmet na BIDy/výplatu PayPal?

Predmet vyhraný na Aukcii môžete vymeniť na BIDy/výplatu PayPal. Ak si chcete pozrieť ponuku výmeny, stačí ak stlačíte tlačidlo „Zaplatiť”. Predstavená ponuka je vždy individuálna a jednorázová, v danej chvíli ešte môžete cúvnuť a zaplatiť za vyhraný predmet. Počet BIDov/ suma výplaty na PayPal závisí od trhovej ceny predmetu a konečnej ceny, pretože voliac túto možnosť výmeny už nevzniknú žiadne ďalšie náklady. Pri výmene predmetu sa BIDy automaticky pripíšu na Vašom Účte. Avšak pri výmene vyhraného predmetu na výplatu PayPal musíte mať účet PayPal verifikovaný a dobiť si z neho svoj Účet aspoň jedenkrát. Bližšie informácie na túto tému nájdete TU.

» Kedy dostanem predmet vyhraný na Aukcii?

Vyhraný predmet bude poslaný na dodaciu adresu uvedenú v profile v priebehu 14 dní od potvrdenia platby za Aukciu. O zásielke a čísle zásielky bude informovaní v osobnej správe. Všetky otázky a dotazy spojené s dodaním tovaru zasielajte na adresu firmy, zodpovednej za dodanie tovaru: EURO TSS Sp. z o.o., kontaktná e-mailová adresa: kontakt@euro-tss.com

 

» Kde nájdem faktúru za vyhraný predmet?

Faktúru za zakúpený predmet môžete stiahnuť v záložke Môj Účet → Aukcie → Vyhrané aukcie do 30 dní. Faktúra je základom na uplatnenie záruky.

 

» Čo robiť, ak tovar nefunguje?

Ak má tovar vadu alebo bol pri prevoze poškodený, základom reklamácie je protokol škody vyplnený v prítomnosti kuriéra. Tieto pravidlá platia taktiež v prípade doručenia tovaru poštovou službou. V prípadoch týkajúcich sa záruky na výrobok, sa obráťte na spoločnosť zodpovednú za dodanie tovaru. Informácie o dodávateľovi nájdete v popise každej Aukcie, v záložke Doprava.

 

» Ako môžem pridať komentár k vyhranej Aukcii?

Po doručení vyhraného predmetu sa s výhrou odfoťte a opíšte svoje dojmy spojené s dražbou. Komentár môžete pridať ku každej Aukcii s predmetom (okrem Nákupnej poukážky Amazon), ktoré ste nevymenili na BIDy/výplatu PayPal. Ak chcete pridať komentár, kliknite na tlačidlo „Komentár”, ktoré  sa nachádza vedľa vyhranej Aukcie v záložke Môj Účet →Aukcie → Vyhrané aukcie. Máte na to 60 dní. Bližšie informácie ohľadom pravidiel pridania komentárov nájdete TU.