Holandská aukcia

Počuli ste už niekedy o holandskej aukcii? Prvýkrát sa objavila približne v roku 1600 na kvetinových trhoch v Holandsku. Je to veľmi zaujímavý a neobyčajný prístup k dražbám. Čím sa tieto dražby líšia od wellbid.com?

BLOG_2016_02_007_150x150_MF2_pSte zvyknutí na to, že na wellbid.com či na normálnych aukciách, cena výrobku stúpa. Úplne inak je to na holandskej dražbe – tu cena spolu s odpočítavaním času… klesá! Preto sa tiež volá hodinovou aukciou.

Dražby tohto typu sú populárne na kvetinových a potravinárskych trhoch. Teda tam, kde je veľa kupujúcich. Vystavitelia chcú predať svoj tovar čo najrýchlejšie, kým je pre klientov ešte sviežy a atraktívny. Na holandské aukcie tiež môžete natrafiť na internete – samozrejme s iným asortimentom. Avšak naše aukcie prebiehajú výlučne online, čas priebehu dražby je tiež rôzny.

BLOG_2016_02_007_MF1_pV prípade holandských aukcií to predajca stanovuje minimálnu a vyvolávaciu cenu. Verejne známa je iba tá druhá. Účastníci dražby nemôžu cenu sami obnížiť – s časom klesá o niekoľko alebo niekoľko desiatok percent. Klienti sledujú jej klesanie a snažia sa zdržať s nákupom čo najdlhšie. Víťazom sa stane prvá osoba, ktorá nahlási záujem o kúpu predmetu. V prípade aukcií wellbid.com, minimálna cena neexistuje – dražby začínajú od 0 . Okrem toho to používatelia klikajú na tlačítko „Prihoď“ a rozhodujú o tom, kedy cena stúpne.

Na holandskej aukcii je dosť riskantné čakať, až cena klesne dosť nízko. Práve vtedy je o dražbu väčší záujem. S podobnou situáciou sa môžete stretnúť aj na wellbid.com. Používatelia často sledujú priebeh dražby a začínajú prihadzovať, až keď dražba prebieha už nejaký ten čas.

Ktorá aukcia sa Vám páči viac? Centová alebo holandská? Jedno je isté – jedna či druhá prináša účastníkom množstvo vzrušenia.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.