Karnevalová horúčka

Najvyšší čas začať karneval. Prehliadky, predstavenia, hudba, tanec – to je iba časť atrakcií, ktoré na Vás čakajú počas tohtoročných najväčších karnevalov na svete. Kde sa oplatí byť tento rok?

Karneval v Benátkach je preslávený vďaka ľuďom v ozdobných karnevalových maskách. Veľmi populárne sú denné súťaže o najkrajšiu masku. Tradíciou karnevalu je slávnosť Festa delle Marie, teda deň sv. Márie. V posledný deň karnevalu sa vyberá kráľovna karnevalu spomedzi 12 dievčat v renesančných kostýmoch. Konať sa budú taktiež slávne lety orlov, anielov či leva s krídlami, ktorý je symbolom Benátok.

Prečo je Karneval v Cádiz taký výnimočný? Ďakovať za to môže obyvateľom mesta, ktorí pripravujú svoje originálne masky s veľkým predčasom. Mestom sa prechádzajú v smiešnych maskách politikov či ľudí show-biznysu a nestránia od jedovatých narážok.

Najväčšía karnevalová zábava sa odohráva v Rio de Janeiro. Slávnosť začína korunovaním Kráľa Karnevalu, ktorému starosta mesta odovzdá kľúč od brán mesta. Avšak v brazílskej slávnosti ide hlavne o sprievody v rytme samby, v ktorých medzi sebou súperia jednotlivé tanečné školy samby. Do Sambodromu sa pripravujú po celý rok. Tanečníci tancujú v krásnych kostýmoch – je to nezabudnuteľný zážitok. 🙂

Karneval v Nice začína príjazdom Kráľa a končí sa pálením kukly je Výsosti Karnevalu. Oplatí sa pozrieť si neobyčajný Sprievod Svetla, počas ktorého sa používa až 20 ton konfetti! Zaujímavá je tiež Kvetinová Bitka, teda farebný sprievod vozidiel ozdobených živými kvetmi. V jednej bitke medzi účastníkmi sprievodu a publikom sa používa niekedy až 100 tis. živých kvetov!

Nie je dôležité, kde budete – nechajte sa uniesť karnevalovému šialenstvu!

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.