Limity bez tajomstiev

Na čo vlastne slúžia limity vyhratých aukcií a ako ich treba chápať? Limity boli zavedené na to, aby bola šanca na výhru rovnaká pre všetkých používateľov. Ich fungovanie sa môže zdať komplikované, v skutočnosti je to len zdanie.

Na portáli sú dva typy limitov. Prvý z nich platí na aukciách s balíkami BIDov. V priebehu 24 hodín môžete vyhrať jednu aukciu s balíkom BIDov. Napr., 23.09 o 09:44 hod. ste vyhrali balík 100 BIDov – ďalší balík budete môcť preto vydražiť 24.09 o 09:45 hod.

Sú ešte limity na aukciách s predmetami. V priebehu 30 dní (720 hodín) môžete vyhrať maximálne 5 aukcií s predmetom. Limit sa počíta pre každú aukciu zvlášť… O čo ide?

1900x420_BLOG_2016_01_003---tydzien-3MPredstavte si, že máte na záhrade jabloň. Tento strom má možnosť v priebehu 30 dní dať úrodu v maximálnom počte 5 ks ovocia. Ak pozbierate hneď na začiatku všetké jablká, budete musieť čakať ďalší mesiac bez jabĺk na strome. Na mieste každého z nich totiž vyrastie nové jablko – s tým, že musí ubehnúť práve 30 dní. Pripusťme, že máme prvý týždeň septembra. Ak v pondelok odtrhnete jedno jablko, v utorok druhé a v sobotu tretie, ďalšie ovocie vyrastie na ich mieste v prvom týždni októbra: v pondelok, utorok a v sobotu. Je preto lepšie nezjesť všetky jablká naraz. Budeme si ich tak môcť vychutnať v dlhšom časovom období.

Limity na aukciách s predmetami fungujú práve ako ten strom. Jednoduchý príklad. Vyhrali ste aukciu s fotoaparátom dňa 05.09 o 17:15 hod. Tento limit sa preto uvoľní dňa 05.10 o 17:15 hod., teda presne o 30 dni neskôr. Môžete vyhrať ešte 4 predmety. Ak budete víťazom na ďalších aukciách, ďalšíe limity sa odblokujú po uplynutí 30 dní – tak, ako v prípade úrody na strome.

Je to jednoduché, však? Musíte iba dávať pozor na dátumy vašich vyhratých aukcií. Stav limitov môžete skontrolovať po prihlásení sa na stránku – na čiernom pásiku, ktorý sa nachádza v hornej časti.

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.