Veľký come back, t.j. „Rise of the Tomb Raider”

 

Konečne – už je to tu! Dnes prebieha svetová premiéra jednej z najpopulárnejších videohier. Majitelia konzol Xbox 360 a Xbox One si už dávno mädlili ruky. Najvyšší čas ponoriť sa do sveta „Rise of the Tomb Raider”.

Na ďalšie odhalenie dobrodružstiev Lary Croft sme museli čakať 2 roky. Trpezlivosť fanúšikov kultovej série bola bohato vynahradená. Dielo zo Štúdia Crystal Dynamics je hrou pripravenou s veľkým ohlasom, okolo ktorej sa nedá prejsť bez povšimnutia. Máme tu predovšetkým svet až 3krát väčší než v Tomb Raider z 2013 roku. Spoločne s archeologičkou sa prenesiete do rôznych kútov sveta, v tom na chladný Sibír či úpalnej Sýrie.

balyHľadanie elixíru nesmrteľnosti, odhaľovanie temných hrobovcov, lúštenie hádaniek, mnohé vedľajšie historky, boj s divokými zvieratami a zlá organizácia Trinity – to všetko má svoju účasť na rozbudovanej fabule „Rise of the Tomb Raider”. Ak chcete preskúmať každý jej detail, čas hry bude cca. 30 až 40 hodín. Až sa chce hrať!

Rozbudovaná mechanika craftingu v spojení so survivalom tvorí ponadpriemernú akčnú hru. Lara sa učí nové triky a bez problému vyrába otrávené strely či koktaily Molotova. Novinkou sú tiež meniace sa poveternostné podmienky a denný cyklus.

Podobne ako v predošlom Tomb Raideri, tvorci série kladú dôraz na psychológiu postavy. Hlavná hrdnka prechádza zmenou z neskúseného bezbranného dievčaťa na tvrdú a nebojácnu ženu. Vďaka skvelej grafike je Lara predstavená veľmi realisticky – stopy krvi či špiny robia naozaj veľký dojem. Pripravení na hru? Ovládače do rúk, ide sa na to!

 

 

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.