iPhone vs Samsung, súboj titanov

Samsung Galaxy S6 Edge alebo Apple iPhone 6s? Fanúšikovia technologických noviniek sledujú predbiehanie sa lídrov na trhu smartfónov už niekoľko rokov. Na wellbid.com si môžete kúpiť tieto super novinky už za niekoľko centov! Ste pripravení na súboj titanov?

Vzhľad

Na prvý pohľad sú sa obe zariadenia až tak veľmi od seba nelíšia. Je vidno, že sa Samsung svojim odsvieženým obalom podobá na iPhone’a. Oba smartfóny vynikajú solídnym vykonaním a kryt je zo skla a najlepšej kvality ocele. Samsung predtým uprednostňoval plast. Je možné, aby začali Ázijci kopírovať svoju najväčšiu konkurenciu? Znamenalo by to, že iPhone naznačuje cestu na trhu mobilných zariadení.

BLOG_2015_10_19_MF_EN_t42_mwFunkcie

Galaxy S6 Edge sa môže zdať z vonku atraktívnejší než produkty spoločnosti Apple – a to z dôvodu displeja navinutého na obe hrany. Zaoblený displej priťahuje zrak a dáva celej konštrukcii ušľachtilosť. Za to iPhone má väčší displej, čo uľahčuje prácu a je neoceniteľný v čase módy na mega veľké displeje.

Americký výrobca prekvapil všetkých skvelým doplnkom nazývaným 3D Touch. Táto technológia mení displej na tlačítko, vďaka ktorému je využívanie iPhonu intuitívne a veľmi výhodné. S 3D môžete pracovať v aplikáciách bez ich otvárania! Senzor tlačítka v iPhone zatienila Samsungom zdokonalená čítačka papilárnych línií či Smart Remote, ktorý mení telefón na televízny ovládač.

Apple a Samsung napredujú za najnovšími trendami vo video zábave. S iPhonom budete natáčať filmy v rozlíšení 4K, vďaka čomu sa prenesiete do sveta živých farieb a nezabudnuteľných zážitkov. Smartfón zo série Galaxy sa omedzil k zavedeniu režimov Slow Motion a Fast Motion. Majú však väčšie rozlíšenie kamery. Americkým výrobcom by mali dostať plus za zlepšenie stabilizácie obrazu.

Operačný systém

Operačný systém Apple prešiel veľkou metamorfózou. Nedá sa tu hovoriť o žiadnom spomalení. IOS9 v novej verzii zabezpečuje rýchle prechádzanie medzi rôznymi programami a to už nespomíname o harmonickej práci počas sťahovania ďalších aplikácií.

Ako na to reagoval Samsung? Ázijci sa snažia držať s americkým producentom krok. Systém Android 5.0.2 Lollipop bol pochválený za možnosť tvorenia užívateľských účtov a za pridanie oznámení na stránke s blokovaním. Pamätajme však na to, že iOS 9 je novší než Android 5.0.2 Lollipop a preto má trochu náskok. Opäť 1:0 pre amerického výrobcu?

Kto vyhráva tento súboj? Sami rozhodnite. Boj medzi výrobcami je veľmi zaťatý. Veď Samsung a iPhone nie sú nazývané klejnotami medzi smartfónmi len tak bez príčiny. Preto dražte už teraz! 🙂

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.