Ako dlho dražiť?

Dražením na wellbid.com, sa určite zamýšľate nad tým, čo robiť, aby bol pod nápisom „Ukončená“ práve Váš login. Lámete si hlavu nad tým, ktorý činiteľ má najväčší vplyv na víťazstvo. Veľmi dôležité je to, koľko času obetujete na sledovanie a draženie.

Začnime napríklad od najvhodnejšej chvíle na draženie. Najlepšia bude v čase, kedy máte voľno a nikto Vám nebude prekážať. Budete si istí, že Vás nič neodvedie od aukcie. Neponáhľajte sa – dobre si premyslite stratégiu, sledujte účastníkov danej aukcie. Pamätajte! Trpezlivosť ruže prináša. Aj keď sa niektorým podarí vyhrať hneď po niekoľkých sekundách, aukcia môže trvať aj niekoľko hodín. Všetko záleží od toho, na akých protihráčov natrafíte.

BLOG_2015_09_003_MF_UK_t37_pKedy sa zapojiť do aukcie a ako dlho dražiť? Ak vidíte, že aukcia Vášho predmetu práve začala, smelo prihoďte. Nie je vylúčené, že budete jediným účastníkom a po niekoľkých sekundách bude predmet Váš. Situácia však môže nabrať úplne iný spád a iní sa budú tiež chcieť zapojiť. Čo vtedy? Ak už bojujete dosť dlho, spravte si prestávku. Nastavte Smart Automat a v tom čase si premyslite ďalšiu taktiku.

Ak uvidíte už prebiehajúcu akciu, počkajte, až Vaši protihráči prestanú bojovať. Až potom sa zapojte do dražby – tak, aby to nebolo príliš neskoro. Okrem Smart Automatu, ktorý za Vás draží v správnej chvíli, môžete nastaviť aj bežný Automat na minimálny počet prihodení a dražbu sledovať. Najradšej prihadzujete ručne vtedy, kedy Vám to najviac vyhovuje? Výber je iba na Vás.

Skúsenosti v dražení sú taktiež veľmi dôležité. Používateľ, ktorý je s Portálom dobre oboznámený, vie, koľko času sa oplatí vydeliť na dražbu a kedy je lepšie z dražby odísť. Noví používatelia však pristupujú k dražbám veľmi emotívne a míňajú pri tom veľmi veľa BIDov. To, koľkokrát prihodíte nie je dôležité. Tu sa najviac ráta stratégia a to, kedy prihadzujete.

Ak chcete odhadnúť, ako dlho bude vybraná aukcia prebiehať, pozrite sa do štatistík, ktoré sú dostupné na stránke každej aukcie. Pamätajte, je lepšie vydeliť si na aukciu viac času ako prihadzovať v zhone. Je samozrejmé, že víťazstvo po niekoľkých prihodeniach je veľmi príjemné. Avšak malá dávka rizika pri dlhšej aukcii sa tiež zíde. 🙂

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.