Nováčik

Niekoľko mesiacov tomu mi moja známa povedala o wellbid.com. Na stránku som prišiel zo zvedavosti a hneď som si všimol veľmi nízke ceny vyhrávaných predmetov. Nestrácal som teda čas. Zaregistroval som a a kúpil som si balík BIDov.

Začal som na aukcii s nákupnou poukážkou. Priznám sa, na začiatku som bol veľmi neistý. Dražili sme traja. Asi po troch minútakch sa pridali ďalší a „akési Automaty“, ktoré neustále navyšovali moju ponuku. „Stačilo, mám toho dosť“, pomyslel som si. Dnes už viem, že Automaty plnili iba svoju úlohu: jednoducho som sa zľakol.

BLOG_2015_09_001---tydzien-36__MF_2Po úteku z mojej prvej aukcie mi ostalo ešte niekoľko BIDov. Spostrehol som, že na jednej aukcii o balík 100 BIDov bol malý záujem. Riskol som to… a oplatilo sa to! Balík bol môj po troch prihodeniach. Škoda, že som nemohol dražiť ďalšie. Z druhej strany, vďaka limitu 24 hodín nie je na týchto aukciách až tak rušno.

Rýchlo som minul všetky BIDy. Bol som neskúsený a dražil som nerozvážne, bez žiadneho plánu. Avšak s každou ďalšou aukciou mi to ide oveľa lepšie. Naučil som sa múdro využívať „tie strašné Automaty“, ktoré sú výhodné a nápomocné. Niekedy mi umožnia kľudne sa vyspať. 🙂

Samozrejme, neexistuje stratégia, ktorá by bola účinná na všetkých aukciách. Vždy je tu možnosť, že ju niekto odhalí, alebo položí protihráča na lopatky. Najdôležitejšie však je: prihadzovať rozvážne, nedať sa uniesť emóciám a vedieť, kedy povedať koniec (vysnívané aukcie sa predsa často opakujú).

Odporúčam Vám draženie na wellbid.com. Veď musí to byť také krásne kúpiť novučičký Apple iPad za 10 centov? Áno – na ukončených aukciách som tu už videl aj takéto ceny. 🙂

Author: julia

Share This Post On

1 komentár

  1. Súhlasím ja som na tom bola rovnako, keď som sa včera zaregistrovala. Treba ísť na to pomaly a sledovať čo ako funguje a človek sa do toho dostane. ?

    Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.