Aukcie ako šachová hra

Čo spája aukcie na wellbid.com s šachovou hrou? Naše dražby pripomínajú šachový duel. V oboch prípadoch je kľúčom úspechu dobrá stratégia.

Dražby ako aj šachové partičky musia začať od premyslenej stratégie. Na výber máte viacero možností: na wellbid.com nastavujete Automaty a prihadzujete ručne. Na šachovnici využívate na realizáciu svojho plánu rôzne figúrky. Šachista musí napríklad obetovať svoju vežu, aby zachránil najdôležitejšiu figúrku, kráľa. Na wellbid.com musíte na víťazstvo minúť viac alebo menej BIDov.

Počas dražby a šachového duelu môžete využiť tajnú zbraň. Na wellbid.com je esom v rukáve častokrát Smart Automat. Váš protihráč nikdy nevie, či ste Smart nastavili. V šachoch je dáma – figúrka, ktorá sa môže po šachovnici pohybovať ľubovoľným smerom a o ľubovoľný počet políčok. Spoločnou vlastnosťou Smart Automatu a Dámy je ich nepredvídateľnosť.

BLOG_2015_09_001---tydzien-36_MF(1)V oboch prípadoch je dobré zachovať čujnosť a koncentráciu. Šachovnica a stránky aukcií sú cenným zdrojom vedomostí o súperovej taktike. Starostlivé pozorovanie umožňuje ľahšie rozpoznať jeho zámery. Plány mu môžete prekaziť jedným pohybom: v šachoch ťahom na jazdca a na aukcii prihodením v správnej chvíli.

V šachoch musíte dávať dobrý pozor na kráľa – ak protihráč porazí túto figúru, vyhrá súboj. Takisto na aukciách musíte dávať pozor na čas aukcie. Ak stopky prídu na nulu a vy nestihnete stlačiť tlačidlo „Prihoď“, dražbu vyhrá niekto iný.

Šachová partička a aj dražba sa môžu skončiť kedykoľvek. Najkratší majstrovský šachový duel mal iba tri ťahy. Podobné je to aj na aukcii – niektorým sa podarilo vyhrať už jedným prihodením. Práve preto nie je ľahké odhadnúť priebeh dražby či šachovej hry. Neviete, koľko ťahov budete potrebovať, aby ste mohli povedať „Šach a mat“. Neviete tiež, po koľkých prihodeniach (a či vôbec) budete víťazom.

Šachy a tradičné aukcie boli kedysi považované za elitárne stretnutia, určené výlučne pre úzky kruh vyvolených. Teraz si môžete šach zahrať kdekoľvek a s kýmkoľvek. Na wellbid.com všetci záujemcovia – bohatí či menej majetní – môžu prihadzovať a kupovať za pár centov. Vy tiež môžete. Preto nečakajte a chopte sa príležitosti. Dražte na našich aukciách.

Author: julia

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.