Aukcia ako tenisový zápas

Ako dlho trvá aukcia na wellbid.com? Odpoveď je jednoduchá: aukcie trvajú tak dlho, ako dlho budú účastníci ochotní dražiť. Kľúč k odpovedi na otázku „Ako dlho trvá aukcia?“ vedie k Vám – našim používateľom. To Vy rozhodujete, kedy sa aukcia ukončí.

tenisALLAukcie na wellbid.com môžeme porovnať k tenisovému zápasu. Napríklad, nedá sa presne určiť, ako dlho bude trvať aukcia, ani zápas. Používatelia Portálu nevedia, ako dlho budú chcieť dražiť ich protihráči. Takisto hráči na kurte nevedia, kedy sa zápas skončí.

Dražba sa môže skončiť už po niekoľkých prihodeniach… Taká istá situácia môže nastať aj tenisovom zápase, ktorý sa skončí po niekoľkých výmenách lopty… Vedeli ste, že najdlhší zápas v histórii tenisu trval až 11 hodín? Tak na prirovnanie, aj aukcie na wellbid.com môžu občas trvať tak dlho, hoci často sa končia už po niekoľkých sekundách. Jednoducho povedané, neexistuje na to žiadne pravidlo.

Tak ako na kurte, aj na aukciách je potrebné mať stratégiu. V tenisie môže jeden hráč dávať zo seba všetko a rozhodne útočiť protihráča. Iní hráč zase šetrí sily, aby vydržal čo najdlhšie. Podobne je to aj na wellbid.com. Niekto prihadzuje ako prvý a draží so zaťatosťou. Na niekoľkých aukciách tiež nastavuje Automaty. Iný používateľ nedraží hneď od začiatku – najprv sleduje kroky iných účastníkov aukcie a až neskôr kliká na tlačítko „Prihoď“. Na kurte aj na aukciách majú niektorí svoj plán plne premyslený, iní idú na živel.

Na wellbid.com sa môžete cítiť ako na tenisovom zápase. Počas Wimbledonu hráč vyhráva nad svojimi protihráčmi, no nevyhráva hneď celý turnaj. Sú tu ešte iní hráči, ktorých musí poraziť. Podobné je to aj v priebehu aukcie – po cúvnutí jedného používateľa sa môže na aukcii objaviť iný.

Okrem toho, dražby tak ako aj tenisový zápas, môžeme prirovnať k debaklu, v ktorom chce byť každý tým najlepším. Hráči sa na kurte nachádzajú na dvoch stranách siete, účastníci aukcií zase sedia pred monitormi počítača. Avšak v oboch prípadoch je chuť zvíťaziť rovnaká.

Každá aukcia je iná – má svoj individuálny priebeh a charakter. To Vy – naši používatelia – rozhodujete o tom, kto sa stane víťazom aukcií.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.