Preteky Rally ako dražby

Už nejaký ten čas sa zaujímam o automobilové preteky. Nedávno som sa tiež stal používateľom portálu wellbid.com. Aukcie na portáli a vzájomný boj medzi účastníkmi mi veľmi pripomínajú súboje na trase medzi vodičmi.

31.01.2015_MFPred pristúpením do pretekov musí byť šofér príslušne pripravený, preškolený, oddýchnutý a auto musí byť pripravené na tip, top. Bez auta totiž preteky nevyhrá. Takisto je to aj na aukciách. Účastníci aukcií sa musia pred začatím dražby tiež pripraviť – vymýšľajú taktiku, sledujú podobné aukcie, čítajú príspevky na blogu, chcú získať čo najviac vedomostí a dopracovať svoju taktiku. Musia byť oddýchnutí, mať vystačujúci počet BIDov plus… rýchly počítač a internet. :).

Počas pretekov je šofér maximálne sústredený a
dôkladne počúva svojho pilota. Sú aj také situácie, kedy musia rýchlo a náhle reagovať, pretože to môže mať za následok ich náskok nad súpermi alebo napríklad aby zabránili nehode. Nemajú vtedy čas na premýšľanie, musia rýchlo rozhodnúť. Profesionál to robí intuitívne, bez rozmýšľania.

Na aukciách sa musia profesionáli taktiež sústrediť a panovať nad emóciami. Dražiacich častokrát sprevádza veľký stres, ktorý má zaklady v snahe vyhrať danú aukciu alebo strach z neúspechu. Používatelia robia spontánne rozhodnutia počas dražieb hlavne vtedy, keď chcú prekabátiť svojich rivalov. Používajú originálne stratégie, zaskakujúce taktiky. Niektorí z toho majú osoh, dobre sa im vodí a aukcie vyhrávajú. Ostatní sa bohužial musia vyrovnať s prehrou. Ďalší zase rezignujú, „vypadávajú z trasy“.

Počas dražieb sa častokrát rozčuľujú, hlavne ak aukcia nejde podľa ich plánu. Častokrát sa stáva, že sa do hry niekto zapojí v tej najmenej očakávanej chvíli. V Rally je to podobné – keď šofér prejde cez kontrolný bod a dozvie sa, že jeho čas bol horší od protihráčovho, začína byť nervózny. Je tu ale závažný rozdiel: keď je na stres vystavený dražiaci, môže stratiť iba BIDy. V prípade, ak šofér svoje emócie nebude vedieť kontrolovať, môže to mať za následok haváriu alebo poškodenie vozidla. Vodiči sa pretekajú, aby získali uznanie, pozíciu, prestíž ale hlavne, aby získali cenný pohár. Dražiaci sa pretekajú medzi sebou, bojujú o vysnívaný predmet a vlastnú spokojnosť.

Automobilové preteky a aukcie sprevádzajú okrem stresu a nervov taktiež vzrušenie, radosť a spokojnosť po vyhraní pretekov/dražby. Bez ohľadu na to, či sedíme za volantom alebo pred počítačom, emócie sú nezabudnuteľné.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.