Vaše otázky budú zodpovedané

30.01.2015_MF_long

Chcete vedieť bližšie informácie ohľadom Vášho Účtu? Zamýšľate sa nad tým, kedy Vám bude doručený vyhraný predmet? Máte problém s nákupom BIDov? Využite kontaktný formulár, a zašlite nám svoju otázku.

Užitočné informácie ohľadom fungovania Portálu nájdete na našom blogu v záložkách: Nápoveda, FAQ a Obchodných podmienkach. Vďaka priehľadnej forme a deleniu na príslušné sekcie tam nájdete všetko, čo by mal vedieť každý používateľ. Nápomocné sú tiež budú odkazy, ktoréVás presmerujú na príspevok, ktorý naväzuje s danou témou. Takýmto spôsobom môžete získať nové vedomosti o Portáli omnoho rýchlejšie. Ak aj napriek tomu máte pochybnosti alebo otázky, smelo píšte na Zákaznícku podporu.

30.01.2015_MF_smallPrečo sa oplatí písať na Zákaznícku Podporu? Pretože naši konzultanti spravia všetko pre to, aby ste dostali čo najlepšie zrozumiteľnú odpoveď. Vysvetlia Vám napríklad, ako vyriešiť technický problém, našepkajú, čo robiť v prípade problému s platbou za BIDy alebo Aukciu. Oboznámia Vás s procedúrou spojenou so zásielkou tovaru. Je to iba časť to, s čím sa môžete obrátiť na Zákaznícku Podporu.

Ak sa Vám stane, že nebudete vedieť čo robiť, kontaktujte našu Zákaznícku Podporu – v tejto situácii je to najlepšie riešenie. Nemusíte už špekulovať – stačí, ak vyplníte Kontaktný formulár. Naši konzultanti Vám objasnia krok po kroku, ako postupovať a kde na stránke nájdete odpoveď.

Zákaznícka Podpora pracuje v pracovné dni, medzi 8.00-16.00 hod.

Obráťte sa na nás. Tešíme sa na vaše otázky.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.