Laptop, tablet alebo smartfón?

Sedím vo vlaku a namiesto nezmyselného pozerania sa cez okno sledujem spolucestujúcich. Oproti mne sedí elegán s laptopom, vedľa neho dievča s tabletom a dva miesta ďalej niekto neustále niečo prezerá vo svojom mobile. Známy obrázok, však?

17.01.2015_MFNie žeby mi to vadilo, skôr naopak – názorne to ukazuje, aké máme potreby. Viem tiež, prečo niekto potrebuje laptom, niekto iný tablet a iným úplne stačí mobilný telefón. Pozrime sa teda spoločne, čím sa tieto tri zariadenia líšia.

Laptop alebo netbook je praktickým riešením pre tých, ktorí často cestujú. Nielen pre podnikateľov ale aj študentov, ktorí stále cestujú medzi školou a domom. Moderné laptopy sú naozaj výkonné, dokážu prepracovať na jednom nabití batérie niekoľko hodín a sú každým rokom ľahšie. Prenosný internet alebo prístup k wi-fi nám umožňuje pracovať z každého miesta, pozerať filmy počas cesty alebo hrať nejakú hru.

Pred niekoľkými rokmi neboli tablety populárne. Boli dosť drahé a svojimi technologickými vlastnosťami boli ďaleko za laptopmi. Dnes stretnete s tabletom ľudí skoro kdekoľvek – v kaviarni, v škole, v metre. Čo sa týka funkcií, je to prakticky trochu väčší a výhodnejší smartfón, hoci nie všetky majú 3G a nedá sa z nich teda volať. Najjednoduchšie povedané: čím lepšia batéria a obrazovka, tým je tablet drahší. Ich plusom je ľahká obsluha a môžeme stiahnuť stovky aplikácií. Každý nájde niečo pre seba.

Obsluha dotykovej obrazovky je tiež skvelá. Je absolútne jednoduchá, dokážu to už deti. Preto niektorým stačí na prehliadanie či využívanie obľúbených aplikácií, hranie hier obyčajný smartfón. Stačí palcom dotknúť správnu ikonku a môžeme začať. Nespornou výhodou telefónu je to, že ho nosíme so sebou všade a iba málokedy ho necháme doma. Ak sa nudíme na letisku, počas cestovania autobusom – jednoducho vytiahneme z vrecka smartfón. Rodičia malých detí tiež vedia, ako veľmi užitočné sú aplikácie pre deti 🙂

Nakoniec iba dodám – laptop, tablet alebo smartfónvšetko jedno, len aby sme vybrali zariadenie, ktoré zodpovedá našim potrebám. Môžeme mať tiež všetky 3 a využívať ich podľa potreby.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.