Ručné draženie alebo pomocou automatu?

Koľko používateľov, toľko metód draženia. Jedni prihadzujú ručne, iní hneď nastavujú Automat. Ešte iní používajú kombináciu týchto dvoch stratégií. V jednej chvíli prihadzujú ručne a hneď na to zapínajú Automat (alebo naopak). Tu však prichádza na myseľ otázka: ako dražiť, aby sme vyhrali?

16.01.2015_MFRučné prihadzovanie dáva plnú kontrolu nad BIDami, ktoré sú z účtu odpočítavané. To Ty rozhoduješ o tom, kedy klikneš na tlačítko „Prihoď“. Môžeš si napríklad spraviť prestávky a prezrieť si bližšie hru súperov. Nie je vylúčené, že odkryješ taktiku aspoň jedného z nich. Tieto vedomosti môžu hrať kľúčovú úlohu pri úspechu v aukčných pretekoch. Predstavte si to prekvapenie na tvári protihráčov, keď sa po dlhšej chvíli vrátite do dražby. Celkom dobrý come back, však? Je to dokonalý plán pre tých, ktorí dokážu byť v strehu. Najdôležitejšia je koncentrácia.

Aké sú výhody Automatu? Je užitočný hlavne vtedy, ak dražíš v niekoľkých aukciách naraz alebo nemôžeš sledovať priebeh dražby. Automat môžeme prirovnať do osobného asistenta – vykonáva „tažkú prácu“ a draží v tvojom mene aj vtedy, keď nie si na stránku Portálu prihlásený. Nemusíš vysedávať pred počítačom a počas nocných aukcíí môžeš sladko spať.

K tvojmu aukčnému úspechu môže prispieť tiež nastavenie Smart Automatu. Hlavne kvôli tomu, že tento inteligentný Automat sa zapne vo chvíli, keď v behu po výhru zostane už iba jedna osoba a začne prihadzovať až v tejto chvíli. Nie je už nutné lámať si hlavu, koľko BIDov zostane tvojim protihráčom alebo kedy sa im skončí Automat.

Prefíkaní (alebo nerozhodní) využijú dve stratégie v rôznych kombináciách – počas jednej aukcie. Napríklad, niekoľkokrát prihodia ručne a následne nastavia Automat. Alternatívne využívanie dvoch metód je ďalším dobrým nápadom, kde môžeme protihráčov zmýliť. Pri neustálej zmene taktiky sa budú cítiť dezorientovaní. „Čo to stvára?“, „Prečo opäť nastavil Autoamt?“, „Koľko BIDov ešte môže mať?“, „Podarilo sa mu medzičasom dobiť účet?“ – tieto a iné otázky prichádzajú do hlavy každému dražiacemu. O to predsa ide v boji o výhru!

Pomocou Automatu alebo ručne? Máte v tom zmätok? Všetko záleží od danej situácie. Najdôležitejšie je to, aby ste dražili rozvážne a prispôsobili svoju stratégiu danej hre. Je to najlepší spôsob na víťazstvo. Výhra je na dosah ruky – treba iba pristúpiť do aukcie s nápadom.

A Vy ako dražíte? Prezradíte nám aspoň trochu svojho tajomstva?

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.