Moja overená stratégia

Každý má svoju vlastnú metódu na vyhrávanie aukcií a určite by sme chceli spoznať stratégie iných používateľov. Bohužiaľ, nedokážeme čítať myšlienky iných a ťažko uhádnuť, čo skrývajú.

03012015_MFNiekedy však počas sledovania našich protihráčov môžeme prísť na to, že ich správanie ma mnoho spoločného. Aj napriek tomu, že je plno návodov na vyhrávanie, mnoho z nich môžeme klasifikovať do niekoľkých typov:

Monopol na automat

Za každú cenu sa snažíme byť jediným používateľom s automatom na prvej pozícii. Prezeráme štatistiky, koľko ľudí sa priemerne zúčastňuje podobnej aukcie a predovšetkým pozeráme na „priemerný počet automatov na aukcii“. Držíme ruku na pulse, sledujeme automaty iných používateľov. Nemeníme počet prihodení hneď – chvíľku čakáme a sledujeme boj.

Ručný zápas

Skúšame vyhrať, tvrdohlavo dražiac ručne. Prihadzujeme na začiatku, kým sa nezapoja automaty a rátame so šťastím. S tým, že sa automaty neukážu (priznám sa, niekoľkokrát som týmto spôsobom vyhral).

Zapojenie sa v najdôležitejšej chvíli

Keď vidíme, že navzájom prihadzuje niekoľko automatov (minimum 2), čakáme na správnu chvíľu a ak vidíme, že tieto automaty sa nemenia, vtedy zapíname ten náš. Riskujeme, pretože niekto iný môže spraviť to isté. Nemôžeme však vedieť, aký pohyb vykonajú naši protihráči.

Sledovanie a špionáž

Niekedy sa oplatí nahliadnuť do karát súperom a zistiť, či dražia aj na iných aukciách. Veľmi často sa stáva, že mnoho automatov sa vypína po niekoľkých prihodeniach (hlavne tam, kde bolo prihodenie na aukciix9). Je to šanca pre tých, ktorí majú na svojom účte veľa BIDov.

Vyrovnanie sa s prehrou

Nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom. Úspech k nám príde. Na otretie sĺz môžeme zabojovať o nákupnú poukážku v hodnote 15€ alebo pripraviť zaujímavý príspevok na Blog, za ktorý dostaneme BIDy.

Stiahnutie sa do úzadia

Ak vidíš, že tvoj protihráč stále mení nastavenia automatu, radšej cúvni. Niekedy sa neoplatí tratiť všetky naše BIDy na niečo menej hodnotnejšie, ak môžeme skúsiť svoje sily v boji o televízor alebo módny fotoaparát.

Ako som už spomínal, je mnoho stratégií. Každý sa snaží vymyslieť niečo originálne, no bez výsledku. Ideálna metóda asi nikdy nebude vymyslená. Ak by na ňu prišli všetci, vtedy by nikto nevyhrával. No oplatí sa skúšať vymyslieť niečo, čo tu ešte nebolo.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.