Na aukcii ako pri mori

Milujem prechádzky po morskom brehu. Hlavne teraz, v zime. Prázdna pláž, piesok pokrytý snehovou prikrývkou, šum vĺn. Takáto príroda ma vedie k premýšľaniu. Aukcie ako more…Po niekoľkých dražbách na wellbid.com a sledovaní iných dražiacich sa mi nasunulo takéto prirovnanie. Prečo?

27.12.2014_MFČAS. Väčšina z nás cestuje k moru radšej v lete. No sú aj takí, ktorí majú radšej morské prostredie práve na jeseň a v zime. Podobne je na aukciách: najviac dražiacich som tu videl popoludní a večer, keď sa už väčšina z nás vráti domov z práce alebo zo školy. Je tu rušno tak ako v lete v nadmorských letoviská. Na jar, alebo v jeseni tu davy nestretnete a na aukciách je rušno v noci. Ráno na portáli je ako pobrežie stuhnuté ľadom – niekoľko osôb, ktoré medzi sebou bojujú o cenný produkt. Neberú ohľad na to, či je deň alebo noc, tak ako tí, ktorí sa prechádzajú plážou v mrazivý deň a mráz im štípe tvár.

VLNY. More je málokedy pokojné a tiché. Najčastejšie vlny obíjajú breh. Tak ako na plnom oceáne, tak aj počas trvania aukcií nebudete mať v kulminačnom bode pokoj. Čím je predmet atraktívnejší, tým viac smelcov pripláva do prístavu. Začína sa ozajstná morská bitka o cenné poklady. Nie jeden účastník stratí truhlicu plnú BIDov a utopí sa v… slzách.

CIEĽ. Jední sa chystajú k moru rekreačne, túžia po oddychu. Iní znova cestujú v cieľom zarobiť si. Tak ako účastníci aukcií Wellbid: jední používajú aukcie ako skvelú zábavu, spôsob na príjemne strávený čas. Iní vidia aukcie ako dodatočný zdroj príjmov – nákupné poukážky či hodnotné predmety vyhrané/kúpené za výhodnú cenu.

PREKVAPENIE. More je prekvapujúce, nepredvídané, zmenné. Nevieme, kedy a kde sa počas skúmania morských hlbín zem pod našimi nohami osunie. Priebeh aukcie je veľmi nepredvídateľný. Môže sa skončiť po niekoľkých sekundách alebo trvať niekoľko hodín.

EMÓCIE. Západ slnka v nás vyvoláva úctu, hviezdy a mesiac odbíjajúce sa od vodnej hladiny nás uvedú do blaženej nálady. Pri búrlivom mori máme strach. Kto z nás nemal zvýšený tlak a búšiace srdce pri aukciách? Kto necítil tú radosť po vyhraní aukcie?

NEKONEČNO. Tak, ako sa nám zdá more ďalekosiahle, keď pozeráme na horizont, tak nech aukcie na Wellbid nemajú konca! Nech sú ponúkané iba nové predmety a zábava nech trvá po celý čas!

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.