Čo cítim, keď dražím?

Účasť v dražbách vo mne vyvoláva mnoho rôznych emócií. Sprevádzajú ma v každej minúte aukcie. Kričím z celej dušd, keď protihráč prebije moju ponuku. Obávam sa, či sa mi podarí znovu vyhrať. Rozčuľujem sa a premýšľam nad tým, koľko automatov sa ešte pridá do hry.

co_czuje_gdy_licytuje1-MFEmócie sú prirodzeným ľudským reflexom. Nehambím sa za to a nemyslím si, že sú zbytočné. Skôr naopak – sú potrebné a povzbudzujú ma, aby som mohol ísť ďalej. Viem, že dokážem obetovať všetko čo mám, len aby som dosiahol svoju vysnívanú vec. Sledujem svoje reakcie, identifikoval som niekoľko kľúčových stavov, ktoré ma počas draženia sprevádzajú.

Rozhodnutie – Moja myseľ je nastavená na cieľ a chcem ho dosiahnuť. Chytám sa úlohy, bez ohľadu na náklady, ktoré si to vyžiada. Neúspechy ma trápia. Padám a vstávam omnoho silnejši vďaka skúsenostiam.

Neistota – V hlave sa mi rodia otázky, na ktoré nepoznám odpovede. Ponúkne niekto viac v poslednej chvíli? Uplatní sa moja tajná stratégia? Nie som si istý svojou pozíciou. Neviem, čo pre mňa pripravili iní protihráči. Jednoducho neviem, ako sa situácia vyvinie. Preto som toho názoru, že tento stav sa mieša so zvedavosťou.

Zamyslenie sa – „Dražiť, či nedražiť… to je otázka!”. Keď rozmýšľam, môj protihráč čaká na to, že chvíľku nepozornosti zamení na víťazstvo. Oplatí sa ísť ďalej? Nechať to tak? – to sú otázky, ktorú mi vŕtajú v hlave.

Pochybnosti – Mávam chvíľky pochybností, či stratím nielen BIDy ale aj vieru vo vlastné schopnosti. Snažím sa vzchopiť. Nechcem, aby mojou mysľou zavládla apatia.

Strach – mohutný nepriateľ, ktorý rodí samé pochybnosti. Dokáže spacifikovať. Čo ak sa mi to nepodarí a zostanem s prázdnym účtom a bez výhry?

Zlosť – prirodzená reakcia, keď mi niekto vojde do cesty a to v najmenej očakávanej chvíli.

Zúrivosť – najvyšší level zlosti, jej dôsledok. Obetoval som svoj čas, bidy a nejaká hyena líže smotanu! Ech! Skáčem po izbe od zlosti!

Únava– žiadne úspechy v dražbách, žiadna dobrá taktika. O únave prichádza rezignácia – tá pevnosť, že už viac nebudem dražiť, pretože sa to míňa s cieľom. Našťastie je to obyčajný, krátkodobý postoj a stačí, že sa môja karta zmení v najmenej očakávanej chvíli a… ukáže sa RADOSŤ – je to stav, ktorý si praje každý. Niečo, čo sa slovami nedá opísať. Keď vyhrávame aukciu, akoby sme boli v siedmom nebi.

Práve kvôli tej radosti, bez ohľadu na emócie, budem dražiť ďalej.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.