Keď šéf nevidí

Na aukciách na Portáli Wellbid, podobne jako vo veľkej korporácii, môžeme stretnúť mnoho osobností. Čo ak by zamestnanci v voľnej chvíli, počas šéfovej neprítomnosti, začali medzi sebou na aukciách súťažiť?

Aké osobnosti by sa prejavili?03122014-1-MF

Nerozhodnutý Typ potrebuje na rozhodunutie viac času a často mení svoje rozhodnutie. Nevie, ktorej aukcii by mal zúčastniť. Ak sa už rozhodne, po niekoľkých chvíľach a veľkom množsve minutýc bidov rezignuje a začína dražiť na inej aukcii.

Nadmieru Súťažlivý Typ sa riadi príslovím „cez mŕtvoly do cieľa”. V práci, ani na aukciách neberie ohľad na nikoho! Draží ostro a niekedy sa snaží používať nedovolené chmaty. Počas aukcií útočí pomocou chatu na iných a v práci vyvoláva konflikty kvôli drobnostiam. Cíti spokojnosť až vtedy, keď sa mu podarí dovŕšiť svoj cieľ a siahne po víťazstvo – vyhrá aukciu a… zdeptá spolupracovníka.

Typ Skúmač sa snaží spoznať okolité prostredie. V práci má rád komplikované problémy a tvorí rôzne teórie. Ako sa správa na aukciách? Pozoruje, analizuje a stavia hypotézy. Obchodné podmienky Portálu má v malíčku a dokonale ovláda všetky funkcjonality stránky.

Typ Panikára je na prvý pohľad kľudný a ovláda sa. Akonáhle sa však nájde v krízovej situácii, ukazuje svoju pravú tvár. Je na nepoznanie. Ak má niekto iný pred ním náskok, začína panikáriť – v práci aj na aukciách. Dražiac, prihadzuje ručne „na slepo“, aj napriek tomu, že má zapnutý automat. Keď prehrá, začína plakať a v celej tej histérii… odstraňuje účet alebo dáva výpoveď.

Rôznorodnosť charakterov v práci má za to, že je to taktiež zdroj konfliktov a neporozumení. Tak ako na aukciách, kde sa stretáva celý rad indivualít. Rozdiel je však podstatný – v práci sa navzájom poznáme, vieme meno a priezvisko. Na aukciách však vystupujeme pod prezývkou, čím sme akoby anonimní. Avšak, je to akoby. Podľa toho, ako sa náš kolega správa pri práci, môžeme sa dozvedieť, kto je našim protihárčom 🙂

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.