LEGO – skvelé kocky z detstva

Lego stavebnice pochádzajú z Dánska a ich názov sa odvádza od hesla „Leg godt“, teda“dobre sa bavte“. Ich tvorcovia asi nepredvídali, ako veľmi populárna bude medzi deťmi táto značka .

10122014-MFPrvá séria stavebníc bola vyrobená v roku 1949 a o 9 rokov neskôr bol patentovaný spôsob ich ukladania. Produkcia sa rokmi vyvíjala a na trh boli uvádzané novšie a bohatšie kolekcie. Stavebnice dodnes neschádzajú s obchodných poličiek. Ich ceny sú tiež pomerne vysoké, no hlavnou vlastnosťou, v porovnaní s inými značkami, je fakt, že sa dajú spojiť bez ohľadu na to, z ktorej sú zostavy. Vďaka tomu môžu naše deti rozvíjať svoju predstavivosť a stavať stále väčšie hrady, vozidlá či malé makety bez toho, aby sa museli pozerať na inštrukciu, ktorá je iba odrážadlom pre ďalšiu zábavu.

Z môjho detstva si do dnešného dňa pamätám výstavy s najväčšími stavbami z LEGO kociek, ktoré mali charakteristické tvary, so smiešnými postavičkami a neuveriteľnými detailmi. S rumencom na tvári si pripomínam tiež vytvorenie rekordu s uložením z LEGA najdlhšej stonožky … Utkvelo mi to v pamäti hlavne preto, lebo to bola dosť vážna udalosť a mali sme odvolané vyučovanie. Všetci sme tak mohli spoločne ukladať monštruálne tvary stonožky.

Boli to krásne časy a čo je najdôležitejšie, stále trvajú. Každé dieťa sa teší z darčeka, ako LEGO stavebnica. Je to nadčasová hračka, rozvíjajúca fantáziu dieťaťa a jeho manuálne schopnosti. Sama mám už tri krsniatka. Viem, koľko stoja darčeky pre deti na narodeniny, Vianoce či Deň Detí.

Portál Wellbid vyšiel rodičom a všetkým, ktorí majú v rodine deti, v ústrety. Vydražiť stavebnicu LEGO za pár centov alebo euro je skvelou príležitosťou. Takéto stavebnice stoja v obchode pár desiatok eur. Takto môžete navštíviť deti s pyšne podnesenou hlavou, vždy s ďalším balíkom kociek.

Do LEGO sa zamiluje každé dieťa, bez ohľadu na vek. Kocky sú tiež skvelou príležitosťou na spoločnú zábavu s rodičmi. Úprimne! Kto z nás sa snimi nerád hrá?

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.