Aukcia je ako box

Niekoľko rokov tomu som amatérsky boxoval. Od nedávna som používateľov portálu wellbid.com a všimol som si, že na účasť na aukciách môžem kľudne porovnať do boxovania v ringu.

03122014-MFPred každým sparingom je najdôležitejšia rozcvička. Stojac na ringu alebo čakajúc na začiatok dražby na portáli je múdre sa zorganizovať. Dobrou rozcvičkou je Aukcia Začiatočník pre týcho, ktorí tu ešte len začínajú a Aukcia s balíkami BIDov. Môžeme tu trochu potrénovať, vypracovať si taktiku „prihodení“ a popritom vyhrať atraktívny predmet.

V boxe máme stanovený počet kôl, na wellbid.com čas trvania zápasu na jednej aukcii môže byť dlhý a trvať aj niekoľko hodín, hlavne ak sa bojuje o výnimočne žiadúce trofeum. Môže sa však skončiť aj pred časom, výnimočne rýchly nokaut – keď aukcia končí po niekoľkých prihodeniach.
V ringu, ak chceme zmiasť súpera, udierame raz čelným úderom, raz hákom, raz ľavou rukou, potom pravou. Vo väčšine prípadoch je to reťazec viacerých úderov s nádejovu, že protihráča položia na zem. Ak cheme zmýliť protihráča na portáli a dať mu najavo, že nie som ľahkým protihráčom, veľmi často mením nastavenia automatu.

Nie je to však všetko. Častokrát, keď počet mojich bidov je už blízky nule, začínam prihadzovať ručne. Je vtedy presvedčený, že o chvíľu nastane technický nokaut, pretože sa mi minú bidy a fizycky už nebudem môcť prihadzovať. Omyl! Náhle, bez varovania mením nastavenia môjho automatu. Tak ako v boxe, keď jeden úder zvalí protihráča na lopatky, tak aj môj protihráč pochopí, že na mňa nemá a dá si odchod. Nokaut! Rival to vzdal a ja som víťazom! Neuveriteľná spokojnosť!

O správny priebeh boxerského zápasu dbá arbitér a niekoľko rozhodcov. Na portáli wellbid.com zabezpečujú správny priebeh dražieb administrátori, ktorí za porušenie pravidiel môžu hráča diskvalifikovať (zablokovať mu účet) a odobrať z jeho účtu body (bidy). Preto ja nikdy nepoužívam údery pod pás.

Po ukončení aukcie, tak ako aj v boxérskom zápase, ani ja neležím na vavrínoch. Začínam prípravu do ďalšieho boja. V boxe sa treba starať o fizyckú kondíciu celý čas, aby nás protihráč nemal čím zaskočiť. Na portáli je treba dbať o kondíciu účtu, taktiku „úderov“ a stratégiu boja tak, aby sme znovu boli na pódiu!

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.