PlayStation alebo Xbox?

PlayStation alebo Xbox? Nadšenci hier novej generácie sa už roky dohadujú, ktorá z konzol je lepšia. Preteky o priazeň hráčov sú najväčšom prúde. S každým ďalším modelom je tento boj ešte viac tvrdohlavejší. Akými novinkami vábia Sony a Microsoft svojich klientov? Či nápady svetových potentátov splna očakávania zákazníkov?

Tak ako Sony, aj Microsoft sa snaží výjsť v ústrety očakávaniam klientov. Prekvapujú nás „technickými novinkami“, pretože vedia, že každá novinka láka ako magnet. Lákanie innovatívnymi riešeniami je jednou zo zbraní dávnych rivalov.V závislosti od vkusu, hráči venujú pozornosť rôznym parametrom zariadení. Pozrime sa, ako sa spoločnosti snažia zviesť verných fanúšikov konzol.

[pullquote]Niet pochýb o tom, že konzolu kupujeme na to, aby sme na nich hrali. Preto je veľmi dôležité, aby bolo dostupných čo najviac populárnych titulov. Niektorí majú radi tie pre PS, iní by nikdy v živote nerezignovali zo zábavy na Xbox.[/pullquote]

Niet pochýb o tom, že konzolu kupujeme na to, aby sme na nich hrali. Preto je veľmi dôležité, aby bolo dostupných čo najviac populárnych titulov. Niektorí majú radi tie pre PS, iní by nikdy v živote nerezignovali zo zábavy na Xbox. Osobám, ktoré svoje dobrodružstvo ešte len začínajú odporúčame prezrieť si dostupný zoznam hier a na základe toho sa rozhodnúť. Jedna vec je istá – Sony a Microsoft sa zameriavajú predovšetkým na exkluzívne hrey, ako napr. Destiny. Podľa mnohých užívateľov Xbox ponúka lepšiu strieľačky, ako napr. „Halo“ a „Gears of War“. Oceňujú tiež pretekárske hry ako „Forza“ Sony tiež môže byť pyšné zo svojich pretekárskych hier.

29listopadaMF-2Dobrým príkladom je napríklad „Gran Turismo“. Strieľačky na PS nie sú obliehané tak ako na Xboxe, no Sony má skvelé akčné hry, napr. „Uncharted”. Esom v rukáve Xboxa je automatická funkcjonalita EA Access (EA, teda Electronic Arts – je to najväčší vydávateľ športových hier). Vďaka tomu môžeme hrať „FIFA”, ktorá je obľúbenou hrou fanúšikov futbalu. Fanúšikovia japonských produkcií najčastejšie vyberajú PS, pretože je ich tam omnoho viac než na Xbox. Čo je dôležité, Microsoft vyžaduje, aby boli hry od autorizovaných predávateľov. Sony takého ohraničenia nekladie, preto je viac prijateľný pre používateľov.

Sony-PlayStation_4_500GB_wellbid_o_2-300x234Keď sme už pri hrách, mali by sme napísať niekoľko slov o samotnom zariadení. PlayStation má ovládač s dotykovou plôškou a doplnkovým slúchadlom. Ale ovládač od Xbox je väčší a stabilnejší. Výhodou tejto konzoly sú aj lepšie rozmiestnené tlačidlá, čo má za následok väčšie pohodlie pri hre. Okrem toho, pri niektorých modeloch nájdeme Xbox Kinect senzor, ktorý detekuje pohyby, gestá a hlas. To je skutočnou lahôdkou pre milovníkov tanečných a hudobných hier. Na druhej strane, PlayStation sa môže pochváliť lepšou grafikou, teda krajším obrazom. Hráči ocenia tiež funkciu Remote Play, ktorá umožňuje diaľkovú hru bez televízora pomocou smartphonu alebo PS Vita.

Obe konzoly sú známe ako systémy pre domácu zábavu, pretože kombinujú funkcie notebooku a TV. Tieto platformy umožňujú nielen hru, ale sú tiež využívané na zobrazenie videí, fotografií a prehrávanie hudby. Prístup k internetu nie je potrebné zmieňovať. Všetky multimediálne aplikácie na jednom mieste! Pokiaľ ide o dizajn, PlayStation má atraktívnejší kryt a v obývačke salepšie prezentuje.

xbox_one_wellbid_o_1-300x214Microsoft je v tejto oblasti v nevýhode. Neprajníci ju prirovnávajú k starej VHS. Všetci však vieme, že nie šate robia človeka.

Voľba jednej alebo druhej konzoly do značnej miery závisí na individuálnych preferenciách hráčov. Tíé sa riadia počtom a typom dostupných titulov. Ďalšie návnady, síce tiež dôležité, ustupujú do pozadia. Najdôležitejšie je, aby bolo možné ponoriť sa do sveta svojich obľúbených hier. Potom už nič iné k šťastiu nepotrebujú.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.