wellbid – Splnené sny

Nedávno som mala dosť zvláštny, no zaujímavý sen. Jedného slnečného dňa som sa prechádzala po parku. No nebol to obyčajný park. Lístie nebolo zelené, ale farebné – ružové, fialové, červené. Vtáci lietajúci nadomnou vydávali krásne zvuky. Veveričky sa ľudí nebáli, ba naopak – prichádzali k nim a skákali im po rukách. Ľudia tiež boli iní, všetci sa usmievali. Pri cestičke, ktorou som kráčala ležalo veľké vrece.

[pullquote]Vo vnútri sa nachádzalo veľa malých mincí. Neboli to peniaze. Na každej z nich bol nápis „bid“.[/pullquote]

Nevedela som, čo v ňom je. Nepevne som ho otvorila. Vo vnútri sa nachádzalo veľa malých mincí. Neboli to peniaze. Na každej z nich bol nápis „bid“. Nevedela som, na čo slúžia tie „bidy“, preto som vrece zatvorila. Spostrehla som však na ňom malú mapu, ktorá viedla do nejakej veľkej továrne s názvom „wellbid – Splnené sny“. Hoci som nevedela, čo ma čaká, vzala som vrece na plecia a išla som tým smerom. Myslela som si, že vrece bude ťažké, no bolo ľahučké ako pierko.Keď som prišla na miesto, pred očami som mala veľkú, krásnu budovu. Bála som sa vojsť do vnútra, no riskla som to.

28listopadaMFNeuveriteľné! Bolo tam neuveriteľne veľa izieb a predomnou stála vitrína s obchodnými podmienkami a ľudia, ktorí všetkým všetko vysvetľovali a ukazovali, ako hrať. Pristúpila som k jednému z nich a spýtala som sa, o čo tu vlastne ide. Vysvelila mi, že za každými dverami sú nejaké predmety. Za niektorými sú nákupné poukážky, za druhými telky a za tretími zase konzoly, telefóny atď. Povedala, že na hru je potrebné mať bidy. Mala som plné vrece, tak som sa rozhodla skúsiť svoje šťastie na Aukcii o nákupnú poukážku. Otvorila som dvere a uvidela som niekoľko desiatok osôb a niekoľko tisíc rôznych poukážok a kariet. Pomyslela som si, že na začiatok to trochu budem sledovať. Poukážky boli poriedené na kôpky. Môja pozornosť bola zamierená na ľudí, ktorí sedeli pri stole, na ktorom bola položená nákupná poukážka Amazon. Nad stolom viseli hodinky, no akési inakšie, než tie v našom svete. Merali sekundy do konca aukcie. Zostalo 10 sekúnd, keď prvá osoba položila 3 bidy a za ňou iní. Ľudia sa určite navzájom nevideli, pretože bojovali do úplného konca a nevideli tú zaťatosť vyrytú na tvárach iných hráčov. V jednej chvíli boli už iba dvaja hráči. Jeden z nich zavolal akéhosi robota, vložil doňho 150 bidov a odišiel od stola. Automat bojoval sa hráča. Všetci prítomní mali na rukách špeciálne hodinky, na ktoré dostávali oznámenia.

[pullquote]Začala som hrať na inej aukci a moju prevahou bolo to, že som všetkých videla. Tak, akoby som mala akúsi moc a k tomu som ešte mala plné vrece bidov.[/pullquote]

Začala som hrať na inej aukci a moju prevahou bolo to, že som všetkých videla. Tak, akoby som mala akúsi moc a k tomu som ešte mala plné vrece bidov. Do aukcie o nákupnú poukážku v hodnote 50 eur ostalo posledných 30 sekúnd. Sadla som si do kresla a začala som hrať. Ja, všetkovidiaca, som vedela, že protihráči majú málo bidov. Ako prvá som na stôl vyložila 3 bidy a tak začala hra. Po niekoľkých prihodeniach som vyhrala moju prvú aukciu. Na mojich hodinkách sa ukázala správa, že cena je už pripravená na odber pri východových dverách. Táto aukcia bola ľahká, preto som išla na ďalšiu. Začala som dražiť telefón, televízor, parfémy. Všetky aukcie som vyhrala, čo bolo dosť šokujúce. No tešilo ma to. Dostala som správ, že viac už vyhrať nemôžem, pretože mám limit piatich aukcií. Išla som teda k východu a prevzala som si všetky výhry. Zobrala som si ich domov… Zobudila som sa. Škoda, že to bol iba se…

Pozdravujem všetkých spoluhráčov: víťazov aj tých prehraných.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.