Prečo je dôležíté meniť letné pneumatiky na zimné?

Každý rok s príchodom jesenno-zimnej aury stoja vodiči pred dilemou: „meniť pneumatiky alebo nie? Sú rôzne teórie na túto tému. Koľko vodičov, toľko názorov. Pred tým, než sa rozhodnete je dobré prezrieť si kladnú stránku zimných pneumatík.

oponyCesta prikrytá ľadom, sneh, ktorý sa kopí na uliciach, mokrý povrch – s takýmito podmienkami si zimné pneumatiky určite dajú rady. Ich hlavnou úlohou je zväčšenie priľnavosti vozidla k vozovke. Skracujú tiež brzdiacu dráhu na mokrej vozovke a to vďaka špeciálnym vrúbkom na behúni, tj. lamelovým rezom.

Musíme pamätať na to, že cez zimu rastie počet dopravných nehôd oproti letnému obdobiu až 6násobne. Elastika zimných pneumatík má teda veľký vplyv na bezpečnosť jazdy. Na trhu máme široký asortiment zimných pneumatík. Je už polovica novembra, preto je najvyšší čas pomyslieť o ich zmene letných pneumatík. Portál wellbid.com pripravil s mysľou o všetkých vodičoch špeciálnu ponuku – zimné pneumatiky Continental a Michelin. Už teraz ich môžete dražiť a vybrať sa do špecializovanej prevádzky s vyhranými pneumatikami, aby vám ich vymenili.

Pneumatiky Continental ContiWinterContact TS850 sú pre kompaktné vozidlá a vozidlá strednej triedy. Sú vybavené celým radom inovatívnych technologických vlastností. Na typické stredoeurópske zimné vozovke ponúka excelentné záberové vlastnosti, najkratšiu brzdnú dráhu na mokru aj suchu, jednoduchý handling, dlhú životnosť a výrazne zníženie valivého odporu a tým aj spotrebu paliva. Vysoký počet lamiel a blokových hrán zlepšuje záberové vlastnosti a brzdný výkon na snehu a ľade.

Pneumatiky Michelin Alpin A4 majú Technológiu Full Active Tread, ktorá zlepšuje trakciu, brzdenie a stabilitu riadenia. Tieto ekonomické zimné pneumatiky poskytujú o 35% dlhšiu jazdu, než je priemer na trhu. Vynikajúca trakcia a brzdenie umožňuje inovatívna zmes gúm. Ich prednosťou je výkonnosť v oblasti priľnavosti a efektívna prevádzka vozidla vo všetkých zimných podmienkach.

continental-contiwintercontact-ts850michelin_alpin_a4

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.