Je ten pohár vody z polovice prázdny alebo plný?

Častokrát sa sám seba pýtam: Je ten pohár vody z polovice prázdny alebo plný? Keď idú veci podľa môjho plánu a darí sa mi dosiahnuť stanovený cieľ, vtedy je z polovice plný. Keď som na porazenej pozícii, vtedy je bohužiaľ z polovice prázdny. Takéto výsledky sú aj pri mojej účasti na portáli wellbid.com.

[pullquote]S tvrdením, že pohár je z polovice plný, sa najčastejšie ztotožňujú optimisti. Prehry ich neodrádzanú. [/pullquote]

S tvrdením, že pohár je z polovice plný, sa najčastejšie ztotožňujú optimisti. Prehry ich neodrádzanú. S ohromnou vytrvalosťou dražia ďalej a to až do chvíle, keď sa im to podarí a dosiahnu víťazstvo. Sú to ľudia, ktorí sú nastavení na okolitý svet a ľudí pozitívne. Iných nekritizujú, prijímajú realitu takú, aká je naozaj.

Druhý typ osôb sú pesimisti. To práve oni tvrdia, že je pohár z polovice prázdny. Majú na svojom účte niekoľko malých úspechov – víťazstvo na Aukcii Začiatočník, nákupnú poukážku, drobný predmet. To je všetko. Keď sa opäť pokúšajú, no ich pokusy sú márne a z účtu miznú ďalšie BIDy, cúvajú. Odstraňujú účet, sú nešťastní a častokrát sa o stránke vypovedajú nelichotivo. Chýba im odvaha postaviť sa k danej veci s nadhľadom. Svet maľujú v tmavých farbách. Tretí typ osób, ktoré sa účastnia dražieb spája schopnosť identifikovať svoju pozíciu. To práve oni diskutujú nad tým, či je pohár z polovice plný alebo prázdny. Sú to osoby, ktorých nálada sa často mení, teda ako ja. Ťažko sa rozhodujú a keď prehrajú boj, vzdajú sa, ale iba na chvíľu. Po určitej dobe sa opäť vracajú k drążeniu, motivovaní potrebou odtrhnutia sa od každodenných povinností a vydražením cenných predmetov.

szklanka-300x138Akým typom ste Vy? Napíšte to do komentára.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.