Aukcia ako film

Som skúseným používateľom portálu wellbid.com. Zažil som tu veľa emócií, vzlety aj pády. Keď sa vraciam spomienkami späť, môžem moje zážitky porovnať k filmom. Určite väčšina z nich bola ako akčné filmy. Už samotný výber aukcie, ktorej som sa chcel zúčastniť prinášal mnoho emócií.

Pred tým, než som sa rozhodol pristúpiť do dražieb, vždy som dôkladne skúmal pohyb na portáli, počet automatov na podobných aukciách a mnoho iných činiteľov. Moment, kedy som si povedal „idem do toho“, bol chvíľou, kedy mi srdce začalo biť rýchlejšie a v hlave som mal tisíc myšlienok naraz.

[pullquote]Keď sa aukcia začínala, častokrát mala nepredvídateľný priebeh, úplne ako v sci-fi filmoch.[/pullquote]

Keď sa aukcia začínala, častokrát mala nepredvídateľný priebeh, úplne ako v sci-fi filmoch. Emócie boli neuveriteľné a človeka to vtiahlo úplne. Takto by som mohol opísať začiatok hádam každej aukcie, efekty týchto bojov však boli odlišné. Nebolo to vždy ružové. Keď som hral do konca, míňajúc všetky ťažko nazbierané bidy a aukciu som prehral, bola to doslova dráma. Bol som si vedomý toho, že nie vždy môžem vyhrávať. Takéto spomienky bolia ešte aj dnes.

jakfilmBoli tiež horory! Zúčastnil som sa tuším najdivnejšej aukcie na portáli. Dražil som konzolu. Nastavil som automat na maximálny počet prihodení. Buď vyhrám vysnívaný predmet alebo stratím všetko, čo mám. Po niekoľkých minútach som bol na bitevnom poli už iba s jedným protihráčom. Na účte pekná kôpka bidov, preto som bol pokojný. Čas ubiehal a môj kľud sa menil na nepokoj. Čochvíľa sme obaja menili nastavenia automatu, aby sme sa navzájom postrašili. Po niekoľkých minútach som stratil vieru na víťazstvo, zostali mi posledné 3 prihodenia automatom, dve prihodenia, čas na posledné a počet bidov na mojom účte je nula. Zostalo 10 sekúnd do konca aukcie a ja som vedel, že už ďalšie prihodenie sa z mojej strany konať nebude.

[pullquote]Boli chvíle lepšie aj horšie, ale v pamäti mi zostanú tie rodom z filmov, končiace sa happy endom.[/pullquote]

Zvláštne je to, že som nebol naštvaný, ani smutný. Skôr som sa zamýšľal nad tým, ako veľmi sa bude protihráč o chvíľu tešiť. Aukcia skončila, už som chcel vypnúť počítač, keď som zbadal, že to ja som víťaz! Bol to prelom ako z Hollywoodu. Ukázalo sa totiž, že môjmu protihráčovi tiež došli bidy v tej istej chvíli a ja som bol ten, ktorý zvíťazil! Neuveriteľné!!!

Iné aukcie by som mohol porovnať ku komédii. Dvakrát som vyhral aukciu s jedným prihodením. Na začiatku som iba chcel zvýšiť cenu, aby som sa presvedčil, koľko automatov je nastavených a či sa mi oplatí aukciu sledovať. Ukázalo sa však, že žiaden automat nebol nastavený a ja som tú aukciu s cennými vecami vyhral.

To všetko ma za následok to, že s aukčným portál wellbid.com mám samé dobré spomienky. Boli chvíle lepšie aj horšie, ale v pamäti mi zostanú tie rodom z filmov, končiace sa happy endom.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.