Školské zaujímavosti zo sveta

Prázdniny, to je skvelý čas vyplnený mnohými atrakcjami. Každé dieťa sa lúči s prázdninami s žiaľom v oku. Na plecia si dávajú tašku plnú kníh a zošitov a idú na prvé vyučovacie hodiny. Na celom svete deti začínajú školský rok v rôznych mesiacoch roka. Ako to vyzerá v krajinách, kde je Portál wellbid.com/za10groszy.pl? 
S príchodom prvého septembrového dňa zvonček zazvoní v školách v Čechách, v Poľsku, v Anglicku, ale aj vo Francúzsku, v Maďarsku a za morom v Spojených Štátoch Amerických a Mexiku. V utorok, druhého septembra, idú do školy žiaci na Slovensku. V Španielsku, v Taliansku a v Portugalsku pôjdu žiaci do školy až v druhej polovici septembra. V Rusku sa škola začína tiež v septembri, avšak v tejto krajine chodia deti do školy kratšie, pretože ich prázdniny sa začínajú už koncom mája. 

Takou zaujímavosťou pre Európanov je fakt, že obyvatelia z Austrálie začínajú školský rok v januári a končia v decembri. Je to tak aj v Sinapure. V Brazílii deti počujú prvý zvonček až po karnevale, teda vo februári. Ich kolegovia z Argentíny však sadnú do školských lavíc na začiatku marca a „sedia” tam až do decembra. V Japonsku žiaci začínajú školu v apríli a končia ju koncom marca. Školský rok sa tam delí na tri semestre. Pre deti v Indonézii odpočinok končí začiatkom júla, pričov v Nemecku deti akurát začínajú prázdniny. 
Rodičia, do konca prázdnin zostało ešte pár dní. Vydražte na Aukcách wellbid.com supermoderný fotoaparát a zachyťte tie najkrajšie, bezstarostné chvíle svojich ratolestí. Zbierajte spomienky na krásnych fotkách!

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.