Moja skúsenosť s aukciami „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“

Dajme ľudom chlieb a hry a budeme mať pokoj – tak to bolo kedysi zaužívane… 
Dajme ľudom možnosť súťažiť, dajme im možnosť roznietiť ich emócie, veď mnohí vieme, ako pri neúspechu sú povzbudzovane k ďalším krokom. A tak máme nie chlieb a hry, ale aukcie rôzneho tovaru a poukážok. Na tom by nebolo nič zlé. Napíšem vám moju skúsenosť so štyrmi aukciami „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“.  Ak zistím niečo, na čo chcem mať aj konkrétnu odpoveď… nie „omáčky“, ale pravdivú odpoveď, ktorá nie je zahalená nejakou „hmlou“ slov, hľadám ju svojimi otázkami posielanými na Portál. 

Vybral som si aukciu – „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“. Vyhral som prvýkrát. Ukázalo mi v konečnom hodnotení, že som minul 132 BIDov za 0,27 € a za to mi bolo ponúknuté 658 BIDov. Pomyslel som si – SUPER. Skúsim znova. Začala druhá aukcia „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“. Čuduj sa svete, opäť som vyhral. Ukázalo mi v konečnom hodnotení, že som minul 159 BIDov za 1,28 € a bolo mi ponúknuté 624 BIDov. Až teraz som si uvedomil, že čím menej som stratil (BIDov), tým viac som získal (BIDov) a čím viac som stratil (BIDov), tým menej som (BIDov) získal. Ja vo vedomí, že sa mi celkom darí, hrám ďalej. Skúsim znova, čo ak vyhrám? Začala znova aukcia „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“. Pýtam sa – som tak šikovný? Veď ja som znova vyhral. Ukázalo mi v konečnom hodnotení, že som minul 696 BIDov za 3,59 € a bolo mi ponúknuté 547 BIDov. A ako sa hovorí, že s jedlom rastie chuť, tak som sa pustil do štvrtej aukcie – „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“.
V živote som nemal veľa šťastia na výhry a ja som aj tuto štvrtú aukciu vyhral. Ukázalo mi v konečnom hodnotení, že som minul 2400 BIDov za 6,12 € a bolo mi ponúknuté 463 BIDov. Znova sa mi potvrdzuje – Až teraz som si uvedomil, že čím menej som stratil (BIDov), tým viac som získal (BIDov) a čím viac som stratil (BIDov), tým menej som (BIDov) získal. Začal som si teda všímať iné aukcie a prihadzovanie automatov. Začal som sa zaujímať o to, ako je možne, že tá istá aukcia – „Nákupná poukážka Amazon 15 € + 200 BID“ je rozdielne odmeňovaná BIDmi. Napísal som na kontakt a tu je moja korešpondencia: 
21.7.2014
Dobrý deň, viac a viac som rozčarovaný – dúfal som, že tieto aukcie majú jasné pravidlá a teda za aukciu – napr. poukážka Amazon 15 Eur+200BIDov za výhru je ten istý počet BIDov. Aký úžas, keď som si robil kontrolu a zistil som – 4 aukcie a štyri rôzne odmeny bidmi – Platba bidmi za vyhru – poukazka A15+200 ??? Pýtam sa, o čo tu potom vlastne hráme? Napr. za jednu aukciu som dal 2400 BIDov a získal som len 463. Pri aukcii, kde som dal 153 BIDov som získal 658. Matematiku som sa učil, ale vidím tu nepomer. Čo s tým? 
Dostal som takuto odpoved: 
22.7.2014 
Vitajte, ďakujeme za Vašu správu. Vezmite prosím na vedomie, že neexistuje stály kurz prepočtu výmeny na BIDy a navrhnuté BIDy sú iba našim návrhom, ktorý záleží medzi iným od niekoľkých činiteľov, ako np od predajnej ceny predmetu. Vy tento návrh prijať nemusíte. Môžete za výhru zaplatiť a obdržať vyhraný predmet. S pozdravom Zákaznícka Podpora wellbid.com 
Neuspokojil som sa s neurčitou odpoveďou, tak som napísal: 
22.7.2014
Dobrý deň, prijal som vašu odpoveď na moju otázku „Platby“. … navrhnuté BIDy sú iba našim návrhom, ktorý záleží medzi iným od niekoľkých činiteľov, ako np od predajnej ceny predmetu. Tu sa jedná o jeden jediný tovar a to poukážka A15€+200BIDov. Čo sa tu prosím vás mení – aké činitele? Veď keď viete, že čiastka prihodenia je 0,003 €, to neviete vypočítať pevnú sumu? V tomto prípade, ako ste mi odpísali, ja môzem minúť napr. ako som písal 2400 BIDov a dostanem 463 BIDov a miniem 696 BIDov a získam 547 BIDov. A to som napísal len o dvoch takýchto aukciách. Veď  nemáte pri poukážke napísané, že tá je napr. na parfém + 200 BIDov… alebo na hračku Barbie + 200 BIDov. PREPÁČTE, ale v tomto prípade na tom dobre zarobíte. Tak my váam platíme za aukciu tú istú sumu – 0,003 a vy robíte „rozdiely“ podľa „nálady“, ako ktorej aukcii ponúknete bidy… Ďakujem za odpoveď. 
Vedel som, ze mi odpíšu, tak som čakal, akú odpoveď. Dočkal som sa: 
22.7.2014
Vitajte, prepočítavenie výmeny je zaprogramované zhora a je stále pre všetky Aukcie. Chápeme, že chcete vedieť presný koeficient prepočítavania, avšak je to informácia, ku ktorej nemá Zákaznícka Podpora prístup. Každý Používateľ sám rozhoduje, koľko BIDov minie na danej Aukcii. S pozdravom Zákaznícka Podpora wellbid.com 
Tak, ale mlieko v hrnci vykypelo. Napísal som ešte jednu správu: ….prepočítavenie výmeny je zaprogramované zhora a je stále pre všetky Aukcie. Ak tomu chapem, mali by byť tie isté bidy za tú akciu. Rozhodol som sa inak. Napisem o svojej negativnej skusenosti otvoreny prispevok na blog aj so správami, čo som posielal vám a čo som dostal… 
A ja dodávam na záver … dúfam, že mi odpíšu a nezablokujú z „neznámych“ príčin, či „porušovania pravidiel“ moj nick. Píešm to preto, lebo tu ide o moje peniaze a dal som ich tu už pekné tisice. Ja nenachádzam peniaze ako lístie na jeseň v mestkom parku. A že som investoval? Áno a dobrovoľne, len smiem poznať pravdivú odpoveď.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.