Najdrahší melón na svete

Pred niekoľkými rokmi japonský obchodník, ktorý sa v každodennom živote zaoberal predajom rýb, vystavil na aukciu… melón, ktorý vážil 7kg. 
Vodný melón. Kto by ho nemal rád? Je príjemným osviežením nielen počas tropických dní, ale i v akúkoľvek inú ročnú dobu. Dyne čiernej farby z odrody Densuke rastú len v severnej časti Japonského ostrova Hokkaido a vďaka svojej vzácnosti sú obyčajne darované ako pozornosť. Sú výnimočnou odrodou melónu. Majú čiernu farbu a ich cena dosahuje astronomickén ceny! Zaujímavosťou je, že za rok sa urodí iba pár kúskov. Melón z odrody „Yubari” bol predaný za oveľa vyžšiu cenu. Zákazník bol ochotny za ňho zaplatiť 23,5 tis. dolárov! 

Konečná cena za melón z odrody „Densuke” dosiahol cenu 6,1 tis. dolárov. Je to zatiaľ najvyššia cena, aká bola za toto ovocie ponúknutá. Tieto melóny sa dajú kúpiť v supermarketoch za „necelých” 188 až 230 dolárov. V čom spočíva ich výnimočnosť a čím sa líšia od melónov, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch?
Neobyčajne čierna šupka a chuť, ktorá sa nedá s ničím porovnať. – Zdá sa Vám, že jete obyčajný, bežne dostupný melón, ale nie je ako iné melóny. Je chrumkavý a dosť tvrdý. Po jeho zjedení objavíte iný výmer sladkosti. – vysvetľuje Kazuyoshi Ohira, hovorca poľnohospodárskeho podniku z Hokkaido. Na našich aukciách na Portáli wellbid.com melóny nenájdete, avšak môžete vydražiť týčový mixér, którym dužinu rozdrobíte a po pridaní ľadu si môžete pripraviť chutné a osviežujúce smoothie.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.