Niekoľko praktických rád.

Zdravím všetkých Používateľov „wellbid.com” 
Som s Vami už niekoľko dní, ale stihol som postrehnúť niečo týkajúce sa portálu. Nebudem sa tu rozpisovať ohľadom taktiky draženia, ale o … internetovom pripojení. Sám využívam rýchle pripojenie. Mám 25Mbit/s a 1,5 Mbit/s (upload). Dnes sa budem zaoberať témou „upload”. Postrehol som, ak na aukcii dražia hráči ručne, nie automatmi, situácia je ťažšia. Stopky a dražiaci /aktualny víťaz/ nie sú zosynchrnizovaní. Ďalšie prihodenia sú ukazované skoro nezávisle od stopiek. Malo to za následok to, že som aukciu prehral – chcel som prihodiť na 2 sekundy pred koncom, ale server ma infomoval, že daná aukcji bola ukončená. 

Aby ste sa pred tým ustriehli, musíte /podľa môjho názoru/zadbať o nasledovné: 
1. Ak nemusíte, nedražte ručne, použijte automat. 
2. Ak nechcete využívať automat, zadbajte o to, aby bolo Vaše pripojenie na internet obsluhované prehliadačom v čo najväčšj miere. 
3. Vypnite všetky spojenia, ktoré využívajú na obsluhu internetové pripojenie /emaillová pošta, p2p, stránky zhromažďujúce údaje. 
4. Skontrolujte, či Váš firewall nespomaľuje vaše prihodenia. Ak ho vypnete – hoci to nie je odporúčané, môže Vám pomôcť v dražbe. 
5. Skontrolujte, či je Vaše internetové pripojenie rýchlejšie, ak sa napojíte pomocou kabla. Pripojenie na Wifi môže spôsobovať oneskorenia, np. ak ste daleko o routera a je slaby signál 
6. Skontrolujte, či nie je pripojenie na internet spomalené inými členmi rodiny, ktorí v tom istom čase využívajú internet. 
7. Okrem iného skontrolujte –pomocou dostupných internetových stránok, či Váš ping je na zodpovedajúcej výške. 
Čím je lepší level, tým máte väčšiu istotu, že Vaše prihodenia budú zaslané včas. Samozrejeme, môžete prihadzovať skôr než 1 sekundu pred koncom ? Avšak vtedy z toho nebudete mať takú radosť a názorov. Pozdravujem a želám veľa šťastia Filip21G

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.