PayPal

Čo je PAYPAL.com a ako sa tam registrovať? To sa pýta asi viacero z vás, a preto vám prinášam tento príspevok, v ktorom nájde o tom niečo viac a taktiež návod na zaregistrovanie.

Službu určite poznáte, alebo ste aspoň o nej počuli. Je to niečo ako virtuálna banka alebo virtuálna peňaženka, ktorú je možné využiť na platenie tovarov a služieb na internete. Všetko prebieha bezpečne a táto peňaženka je dostupná aj pre ľudí zo Slovenska. Peniaze môžete prijímať, ale aj s nimi platiť. Najväčšou výhodou tejto služby je platenie v obrovskej sieti internetových obchodov, ktoré tento systém podporujú. Platiť môžete prostriedkami ktoré máte priamo na Paypal účte, dajú sa tam pridať z vášho bankového účtu, tu na Slovensku. 


Prevod po novom trvá zhruba 1-2 dni a je bez poplatku, ale je možné prevádzať peniaze priamo aj na vašu platobnú kartu, ale už s poplatkom 2 eurá. Na tieto prevody stači kliknút na Withdraw (výber) a napísať sumu. Avšak pred tým si musíte do systému PayPal pridať Vaše číslo účtu v slovenskej banke vo formáte IBAN, ktorý môžete nájsť na svojom výpise z účtu alebo v internet bankingu.

Účet PayPal si jednoducho založíte nasledovne:
·         Choďte na stránku http://www.paypal.com
·         Kliknite na veľký nápis Sign Up for Free
·         Your country or region: vyberte Slovakia
·         Your language: zvoľte jazyk ktorý ovládate
·         Zvoľte Personal Account, konkrétne PayPal for you a pokračujte kliknutím na „get started“


 Dotazník vyplňujte nasledovne:
·         Email Address: napíšte vašu e-mailovú adresu a zapamätajte si ju – (dôležité)
bude to názov vášho účtu (niečo ako číslo účtu) a zároveň login do paypalu
·         Choose a password: vaše heslo (minimálne 8 znakov a z toho musia byť aspoň jedno znak, čislo a písmeno)
·         Re-enter Password: zopakujte heslo
·         First Name: krstné meno
·         Last Name: priezvisko
·         Address Line 1: adresa
·         Address Line 2:(optional) nevyplňujte
·         City: mesto
·         State / Province / Region: napíšte Slovakia
·         Postal Code: poštové smerovacie číslo(PSČ)
·         Mobile number: čislo vášho telefónu
·         následne zaškrtnite „By ticking the box…“
·         kliknite na Agree and Create Account
·         odpíšte text na obrázku
·         ďalšiu stránku „Add Credit Card“ zrušte kliknutím na „go to my account“
·         Teraz navštívte Váš e-mailový účet na ktorý ste dostali e-mail v ktorom kliknite
na aktivačný odkaz.
·         Security Question 1: vyberte kontrolnú otázku
·         Answer 1: odpoveď na kontrolnú otázku
·         Security Question 2: vyberte inú kontrolnú otázku
·         Answer 2: odpoveď na druhú kontrolnú otázku
·         Nationality: ponechajte Slovakia
·         kliknite na Submit
·         Potom sa môžete vrátiť do Vášho konta a pracovať s ním.

Priradenie platobnej karty k vášmu PayPal účtu
Po odoslaní registračného formulára sa vám zobrazí formulár pre pridanie platobnej karty. Karta musí byť embosovaná od firiem Visa, Mastercard, alebo American Express. Ďalej je potrebné mať kartu s podporou internetových platieb. Teda je to karta, ktorá ma na rubnej strane vedľa podpisu číslo pre overenie. Je to 3-4 miestne číslo. Toto číslo je potrebné zadať aj do formulára pre pridanie platobnej karty. Pokiaľ ste už niekedy platili na internete kartou – je to rovnaký postup. Po zadaní požadovaných údajov máte k účtu pridanú kartu, ktorá je v stave „neoverená“. Verifikácia (overenie) platobnej karty. V zapätí po pridaní vašej karty prebehne na vašom bankovom účte transakcia. Firma PayPal si z vašej karty (z vášho účtu) strhne 1,5 €. Keď sa pozriete na výpis vášho bankového účtu, uvidíte pri popise tejto transakcie 4-miestny overovací kód. Tento kód slúži na dokončenie overenia vašej platobnej karty a tým celkového overenia vášho PayPal účtu. Tento 4-mietstny kód sa zadáva po kliknutí na slovo Get Verified na titulnej stránke vášho PayPal účtu. Nebojte, túto sumu (1,5 €) vám firma PayPal vráti, keď verifikujete kartu!
Upozornenie:Niektoré slovenské banky (napr. Tatra Banka) nedokážu korektne prevziať správu pre prijímateľa a teda informáciu o 4-miestnom kóde stratia v systému. Pre rýchlejšie vybavenie volajte na infolinku kde Vám číslo povedia. Bez 4-miestneho kódu nebude paypal vedieť že účet je naozaj Váš.

Platenie cez PayPal účet
Pokiaľ chcete na niektorom eShope zaplatiť pomocou PayPal účtu, nemusíte mať na ňom žiadny zostatok. Platba prebehne tak, že suma bude stiahnutá z vášho bankového konta prostredníctvom platobnej karty (tak, akoby ste platili kartou v kamennom obchode). Tak je zaistené, že v podstate zaplatíte platobnou kartou, ale jej číslo nemusíte poskytovať obchodníkovi, na ktorého eShope nakupujete. Peniaze môžete poslať na akýkoľvek PayPal účet, alebo dokonca len na e-mailovú adresu. Za platby cez PayPal účet neplatíte žiadne poplatky.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.