Štatistiky

Prajem pekný deň všetkým aktívnym hráčom stránky wellbid.com., Tak ako všetci poctiví blogeri, tak aj ja pravidelne prispievam nejakým článkom. Tento krát som sa rozhodol zhodnotiť úlohu štatistík, ktoré mame na webe už dlhší čas.

Myslím, že každý z vás ich už videl a určíte si spravil aj vlastný názor. Avšak mohlo sa stať, že štatistiky sa vám vôbec nepotvrdili, ba naopak a preto ste ostali s prázdnymi rukami. Z tohto dôvodu by som rád opísal ich klady aj zápory a to, že môžu byť nápomocné, ale môžu byť aj hlavnou príčinou neúspechu.

Štatistiky nám ukazujú mnoho informácií, je dôležité si vybrať tie najobjektívnejšie, lebo nič nefunguje 100 percentne. Začnem opisom tých užitočných, v prvom rade je to priemerný čas trvania aukcie. Ten určite ocenia časovo nároční hráči, ktorí tu nemienia presedieť celý deň. Priemerný počet použitých bidov víťazom nie je veľmi užitočná informácia, pretože málokedy zvíťazí hráč, ktorý sa bije od začiatku. Aukcia môže vystúpiť na hodnotu 10€, čiže zúčastnení spolu minú 10 000 bidov, no v tu chvíľu sa do draženia pridá čerstvý hráč a s prehľadom zvíťazí. Z tohto dôvodu je absolútne zle sa spoliehať, že ak chcem aukciu vyhrať potrebujem približne priemerný počet bidov použitých víťazom. Pri tejto úvahe je potrebne pozerať na viac aspektov a tak čím presnejšie určiť koľko bidov potrebujete na danú aukciu. Priemerný počet účastníkov na aukciách sa dá pozitívne zužitkovať, keď že pekne vidieť ako je aukcia populárna, respektíve čím viac hráčov, tým vyššia úroveň. Túto štatistiku dopĺňa priemerný počet automatov na aukciách, kedy približné vidieť aké množstvo z hráčov zúčastnených na aukciách sa aj reálne o predmet pobilo, alebo to boli len bideri čo skúšajú šťastie čí náhodou aukcia neskončí bez automatov.

Na ľavej strane štatistík je rozpísaných posledných 10 aukcií, kto môžeme na viac zistiť kto bol víťazom danej aukcie. Sú tam konkrétne mena čo je super, tak je v niektorých prípadoch možné sa dozvedieť o hráčovi viac, napríklad koľko bidov ma/mal na učte, ako je časovo vytrvali alebo o aké predmety sa zaujíma.

To je pre dnešok všetko s čím som sa chcel podeliť, dúfam že každý z vás aj vďaka štatistikám prehodnotí správne danú situáciu a úspešné dotiahne bidovanie do konca. Ak nie, netreba vešať hlavu, veď hráčov je veľa a nemôžeme vyhrať stále všetci. Štatistiky priniesli určíte pár výhod, no treba mať na mysli, že ich mame k dispozícii všetci.

Hráčom veľa úspechov, bidov do nového roku (aj keď trocha neskoro) a administrátorom kopec dobrých nápadov, ktoré web ešte viac zviditeľnia a vylepšia.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.