Ozveny 3. vlna 1. časť

Zdravím všetkých čitateľov a hráčov wellbid.com. Wellbidy nám prinášajú veľa sklamania, bolesti ale aj radosti a hravosti. Každý deň sa nám prezentujú v inom svetle. Najzaujímavejšie na celom portáli sú aukcie. Človek niekedy nechápe prečo ľudia konajú tak ako konajú a či to má nejaký význam. 
Wellbid sa postupne rozvíja do väčších rozmerov. Určite sa zväčšuje aj ich serverovňa a harddisky sa im plnia čoraz rýchlejšie. S nimi sa rozvíjajú aj hráči a začínajú využívať vymoženosti wellbid čoraz rafinovanejšie. Moja aktivita na tejto stránke trvá už vyše roka a aj ja som musel prejsť „seba premenou“. 

Pamätám sa na tie časy kedy každý hráč mal ešte svojho Avatara. Bol to veľmi obľúbený štýl ako odkryť svoj charakter. Ukázať ostatným, že vieme byť tvrdý a odhodlaný pomocou obrázka kulturistu, astronauta, líšky či rušňovodiča. No dnes keď si pozriete akékoľvek aukcie len málo kto má svojho Avatara. Ľudia si uvedomili, že Avatar je ich slabina, pretože len naozajstný, skúsený, veľký pokerový hráč vie držať kamennú tvár celé hodiny a nikdy neodhalí svoje pocity, aby tak nedal šancu svojim protivníkom. Pár hráčov síce má svojho Avatara ale každý ich berie ako slabých nepodstatných hráčov do veľkých súbojov. Taktiež pre každého je úžasná novinka štatistiky. Ľudia to očividne sledujú pretože vždy je tam tá tendencia dve nízke ceny jedna vysoká a tento kolobeh sa pravidelne nepravidelne opakuje. Len málo komu ide o predmet väčšinou ľudia pozerajú na cenu predmetu pretože ceny, ktoré často krát človek ani nemá šancu využiť idú veľmi vysoko. Napríklad taký vysávač za 400€ s obrovským výkonom by vo svojej domácnosti nevyužil asi nikto. Taktiež keď som si prešiel komentáre, tak len málo kto má doma skutočný predmet za veľkú cenu. Najčastejšie sú tam voňavky a nejaké hračky pre deti. Ľudí očividne bidovanie baví pretože 100 a 500 bidové poukážky miznú jedna radosť. Ale čo sa mi na tom najviac páči? 500 bidová poukážka dokáže stúpnuť až na cenu vyše 3€ čo znamená, že jej hodnota bola prekročená o 6-krát. Ľudia sú ochotný minúť na 500 bidovú poukážku aj 1000 bidov. Povedia si: „Keď už som do toho toľko dal tak pokračujem určite už po tomto odpočítavaní aukcia skonči“. Lenže túto vetu si povedia ďalší traja a keď sa títo vzdajú tak si to povedia ďalší dvaja ale keď už je cena fakt vysoko tak aukcia už skutočne musí skončiť tak teda prečo nenastaviť automat? Takto sa ľudia naťahujú až dokým nepríde nejaký šťastko, ktorý dá do aukcie pár bidov a nakoniec vyhrá. Neviem či je to intuícia alebo šiesty zmysel alebo ako to nazvať ale nikdy nevyhrá ten kto má najviac bidov ale ten kto vie dlho čakať. Možno ten komu je daná aukcia súdená.
Dnes sme si niečo povedali o nezmyselnosti dražieb. Táto téma je však obšírnejšia a tak sa ju pokúsim dokončiť v pokračovaní. Prajem veľa zdarov pri bidovaní.  

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.