Prvé zážitky s Wellbid

Ahojte všetci wellbiďáci. Chcela by som vám v krátkosti napísať o mojom zážitku s dražbami. Začala som na ebayi, kde som si za pár korún vydražila naozaj kvalitné oblečenie a doplnky. Každý asi vie, že tam netreba kupovať žiadne bidy dopredu, stačí len prihadzovať a potom už len zaplatiť konečnú sumu. Bolo to jednoduché a mne sa zrazu doma ocitlo pätoro šiat do 5 eur, kabát, sukne a ďalšie. Avšak trebalo hľadať a nedražiť hneď každú sprostosť z Číny. Po pol roku som však narazila aj na inú stránku, podobnú k wellbid, a hneď som si myslela že sa mi podarí vydražiť vysnívaný foťák a to s najmenším balíčkom bidov. Veď keď sa mi vždy podarilo vydražiť kus handry, prečo nie aj toto, pomyslela som si, ale ono to nie je očividne len tak. Po prvej prehre som to teda vzdala, nebudem predsa vyhadzovať peniaze len tak do vzduchu. Som len študentka a mohla by som tie peniaze odmakané na brigádach predsa využiť nejak inak. Nedávno som však narazila na Wellbid. 
Bez registrácie som sa stále pozerala, na foťáky aké táto stránka ponúka a na ohlasy spokojných dražiteľov. A tak mi včera šiblo, zaregistrovala som sa a hneď letela platba cez paypal a hneď som sa pustila do rozhadzovania bidov, najskôr som skúšala dražiť balíčky bidov aby som ich mala čo najviac, ale nedarilo sa mi. Keďže som ja veľmi nedočkavá hneď som si vyhliadla foťák a začala prikladať, neskôr nastavila automat a keď mi bidy ubúdali a ubúdali, kúpila som ďalšie, a potom zase ďalšie. A až to skončilo tak, že som išla spať o pol jednej v noci, 70€ a nervy v kýbli a nikde žiadna výhra. Nechcem tým obviňovať prevádzkovateľov stránky. Sú šikovní a šikovným patrí svet. V niektorých diskusiách aj mimo tohto blogu vídam neveriace príspevky o tom, že ako to že kúpim elektroniku v hodnote 500€ za 30 €, ale veď ľudia tam si ten človek draží s bidmy, ktoré možno kúpil aj za 200€ plus ešte tí ako ja, čo si nič nevydražili, a minuli tam možno omnoho viac. Tiež som videla príspevky o tom, že prevádzkovatelia sami vytvárajú automaty, ale tak Boh vie ako to je a ja verím, že ľudia nie sú až takí zlí, a verím, že to nie je pravda. 
Nakoniec len toľko, že s dražbami som neskončila. Stále pokračujem v obkukávaní oblečenia, kníh a ďalších lacnejších predmetov. A možno niekedy, keď budem zase „pri peňázoch“ sa zastavím aj tu. Ale už na to pôjdem inak. Budem trpezlivejšia, budem obkukávať situáciu a tak ďalej. Proste si prečítam a zoberiem si k srdcu rady od tých skúsenejších. Vám ostatným prajem pevné nervy, veľa výhier a zábavu. ulyanna

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.