Ako na to?

Zdravím všetkých závislých na wellbid com… 
Stále premýšľam, nakoľko som ešte len začiatočník, ako na to? Začiatočníckych aukcií sa zúčastňovať nemôžem, nakoľko som už 5 vecí vyhrala, ale ako sa môžem porovnávať s tými starými lišiakmi – tak sa niektorí vítajú pri aukciách, a to ich len pozorujem. Samozrejme, do súboja s nimi by som nešla. No najviac sa smejem na tom, ako niektorí napíšu ,,toto je moje,, a už tam nie sú 🙂 a aukcia pokračuje. No môže to byť síce myslené ako odstrašujúci prípad, ale je to trápne. Keď sú tam bojovné na čo si tu doliezol, alebo ty hyena to chápem, to som aj ja už použila.

Len stále viac som presvedčená o tom, že už asi nikdy nevyhrám, ako keby dovolili každému len 5 krát vyhrať a dosť. Aj keď vstúpim do aukcie s tým, že vyhrám, tak ma niekto presvedčí o tom, že nie. Fakt by som chcela vedieť ako to tu funguje, dá sa vyhrať aj niečo drahšie? Alebo je to len umelo vytvorené, aby sa nabalili tí na konci všetkého?   
Aj rady som čítala: 
Pravidlo číslo 1: POZORUJ!!! Je to základné pravidlo – jednoduché a pri tom tak očividné. Ale nie všetci sú si toho vedomí. POZORUJ, POZORUJ a ešte raz POZORUJ! Sadni si k svojmu počítaču a začni si prezerať stránky. Neponáhľaj sa. Kým sa vyberieš na veľké dobrodružstvo, „preskúmaj terén“, prejdi si všetky záložky. Pozri sa, kto s kým hrá, ako dlho a o aké výrobky sa zaujíma. Neobmedzuj sa iba na aktuálne prebiehajúce aukcie. Prezrite si tiež tie, ktoré sa skončili. Práve tie sú najspoľahlivejšou a najlepšou vizitkou hráčov. Ak budeš mať tieto informácie vždy pod rukou, tak Ti určite pomôžu rozhodnúť sa dobre – či sa oplatí riskovať a zapojiť sa do hry alebo sa radšej sústrediť na inú dražbu, kde bude väčšia šanca na úspech… 
Ale ja po večeroch sledujem a pozorujem a ukladám si aukcie do sledovaných a tíško závidím. Ako mám ale pozorovať, robiť štatistiky o ľuďoch- hráčoch, keď sú tu nicky, ktoré sa tu objavia z ničoho nič a zmiznú a ďalší krát zase iní. Veľmi málo je tu takých, čo by som mohla asi aj na jednej ruke spočítať, čo viem, že idú do aukcií aj s prehraným koncom a ďaleko pod mínusom, takže stratoví. Viem, že potrebujem balík bidov, aby som mohla dražíť, ale išlo by to vtedy alebo by sa zase niekto prikmotril na tú moju aukciu. Prečo… je to len moja smola alebo ma šťastie opustilo?
Takisto viem, že každý z nás môže kedykoľvek vstúpiť do aukcie a tak prekaziť plány a ukončenie. Snáď sa mi niekedy podarí len tak prihodiť a nevenovať tomu pozornosť a príde mi email, že som vyhrala. To by potešilo asi každého…Tak snáď už v blízkej dobe, budem trocha šťastnejšia, že som zase niečo vyhrala, lebo teraz mám tak akurát prázdne kapsy, prázdny účet a smútok na tvári a to sa blížia také krásne sviatky….. 
Mrzí ma, že som do toho vložila toľko eur a nič z toho 

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.