Ako kúpiť BIDy?

Na našom Portáli si môžete dobiť Účet kreditnou kartou, on-line bankovým prevodom alebo priamo na pošte. O spôsobe nákupu BIDov rozhodnete po vybratí balíku BIDov v Cenníku.

Ak si dobíjate BIDy po prvýkrát, pred začatím platby musíte uviesť údaje majiteľa Účtu. Je to veľmi dôležité, tu musíte uviesť svoje údaje, ktoré budete môcť potvrdiť oficiálnym dokumentom. Na základe týchto údajov budeme môcť neskôr verifikovať autenticitu Vášho Účtu.

Za BIDy môžete zaplatiť prevodom (internetovým, tradičným na pošte) alebo platobnou kartou: v Cenníku kliknite na zvolenú možnosťa zvoľte metódu platby. Budete presmerovaní na stránku vybraného operátora platieb, kde platbu dokončíte.  Každá platba musí byť uskutočnená osobitne. Počas jednej platby neuvádzajte niekoľko referenčných čísel ani nesčítavajte sumu za niekoľko balíkov BIDov/vyhraných Aukcií. Referenčné číslo identifikuje Vašu platbu.

Operátor platieb nám neprepošle zaplatenú sumu, ak nebude môcť zidentifikovať prevodný príkaz, a to v nasledujúcich prípadoch:

– ak zle vpíšete údaje – počas jedného prevodného príkazu uvediete niekoľko referenčných čísel;

ak počas jednej platby sčítate sumy za niekoľko balíkov BIDov alebo vyhraných Aukcií;

ak v názve prevodného príkazu uvediete iné údaje ako čísla;

ak neuvediete referenčné číslo.

Platobné karty: ak na platenie zvolíte platenie kreditnou kartou, môžete využiť kartu Visa, MasterCard a Maestro. Pred platbou skontrolujte, či Vaša karta umožňuje takýto druh platby a dátum platnosti karty. Do formulára budete musieť uviesť číslo karty, dátum platnosti karty a CVV číslo, ktoré nájdete na zadnej strane karty.

Okamžité bankové prevody v súčasnosti umožňujú tieto banky: ČSOB, Fio Banka, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka, ZUNO. Ak Vás zaujímajú bližšie informácie ohľadom tejto možnosti, kliknite TU.

V prípade, ak nevlastníte kreditnú kartu a nemáte bankový účet, môžete zaplatiť osobne na pobočke Vašej banky alebo pošty. Ak chcete zaplatiť z inej banky alebo si chcete vytlačiť formulár prevodného príkazu – zvoľte možnosť „Other Bank”. Ak Vás zaujímajú bližšie informácie ohľadom tejto možnosti, kliknite TU.

Po potvrdení platby sa BIDy automaticky pripíšu na Vašom Účte. Termín potvrdenia platby závisí od zvolenej platobnej formy a môže trvať niekoľko minút, ale aj 14 dní.

jak kupic


POZOR! Dôležité informácie! Prečítajte pred zakúpením BIDov.

● BIDy budú pripísané na Váš Účet automaticky, po pripísaní platby na bankovom účte Portálu. Kladná verifikácia platby zvyčajne prebieha do niekoľkých minút, avšak v niektorých prípadoch to môže trvať dlhšie. Preto si pred pristúpením na dražbu dobite Účet vždy s predstihom!

● Niektoré banky nerealizujú prevody vo večerných hodinách a cez víkendy. V takom prípade bude platba z Vášho účtu odobraná a spravovaná Operátorom Platieb, avšak transakcia nebude hneď zrealizovaná. Ak plánujete zapojiť sa do Aukcie, dobite si svoj Účet vždy s predstihom!

● V prípade, ak platba nebude prevedená alebo v krátkom čase potvrdená, kontaktujte prosím priamo Operátora Platieb, pretože Portál wellbid.com nemá k dispozícii detaily týkajúce sa danej transakcie.

● Pamätajte, BID nie je investíciou a nie možné ho vrátiť. BID Vám iba dáva právo zúčastniť sa na dražbe. Bez ohľadu na to, či vyhráte alebo nie, raz využité BIDy sa na Váš Účet nevrátia (výnimkou je využitie možnosti „Kúp Teraz“)!

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.