Hlavou múr neprerazíš

Kto často surfuje po internete, nemohol si nevšimnúť, že nám pribúda takzvaných dražobných portálov, ktoré si získavajú čoraz väčšiu popularitu. O takzvaných dražobných portáloch hovorím preto, že nejde o klasické dražby, aké poznáme z aukčných sieni.  Od tých klasických sa líšia predovšetkým tým, že každý záujemca si musí vopred zakúpiť určité množstvo dražobných jednotiek, ktoré ho oprávňujú zapojiť sa do dražby. V prípade, že v dražbe neuspejete, vložené dražobné jednotky vám už nikto nevráti, a tak prichádzate o investované prostriedky.

Napriek tomu, ako som už spomenul, obľuba dražobných portálov neustále rastie. Prečo? Vysvetlenie je celkom jednoduché. Dávajú záujemcom šancu, akú im nikto iný neponúka. Za lacný peniaz môžu získať úplne novú vec, poväčšine elektroniku, v hodnote niekoľkých stovák, ba aj tisícky eur. A to je skutočne veľké lákadlo, ktorému dokáže odolať len málo kto.

Keď hovorím za lacný peniaz, vôbec nepreháňam. Potvrdiť to môžu všetci, ktorým šťastie prialo a podarilo sa im vydražiť za euro – dve, či dokonca len za pár centov mobil, notebook , televízor alebo nejakú inú vec.

Bez toho, aby som chcel niekomu nadbiehať, musím sa priznať, že ja som si najviac obľúbil portál wellbid.com. A určite nielen ja. Takýchto priaznivcov ráta na tisíce. Neklamným svedectvom toho je i fakt, že už má za sebou  skoro pol milióna ukončených akcií. V tomto smere je pred svojimi konkurentmi ďaleko vpredu. Za to vďačí podľa mojej mienky nielen rozsiahlej a dobre cielenej reklame, ale hlavne do najmenších detailov premyslenej stratégii a taktike. Jeden príklad za všetky. Ak sa rozhodnete, že si vydraženú vec neponecháte, žiaden problém. Pokojne vám ju zamenia za bidy (dražobné jednotky), ba dokonca aj za peniaze. Práve táto možnosť priťahuje záujemcov ako magnet aj do takých dražieb, o ktoré by ináč záujem nemali. Načo by som dražil trebárs televízor, keď už mám doma tri, podstupoval značné riziko, že v dražbe neuspejem a tak zbytočne prídem o peniaze, ktoré by som mohol využiť oveľa účelnejšie?

Vraví sa, že láska býva slepá. Ja dodávam, že to neplatí iba o láske. Aj vidina úspechu vie človeku často krát dokonale zastrieť zrak. Dokonca tak, že sa pri dražbe dopúšťa elementárnych a neospravedlniteľných chýb. Za ne potom draho platí zbytočne prehajdákanými peniazmi. Každý, kto aspoň trochu pričuchol k dražbám na tomto portáli vie, že automaty vstupujú do hry až vtedy, keď prestanú prihadzovať jednotliví hráči ručne. Preto si dosť dobre neviem vysvetliť skutočnosť, ktorú pri niektorých dražbách pozorujem takmer denne. A nie je ich až taj málo, žeby to nestalo za reč. Dražba je v plnom prúde. Prebíjajú sa navzájom tri – štyri automaty. Niektorý z čakajúcich hráčov zrejme stratí trpezlivosť a začne prihadzovať ručne. Okamžite sa k nemu pridajú ďalší a prihadzujú o dušu. Pochopiteľne tým načas vyradia h hry automaty, ktoré pokojne čakajú v ústraní na svoju príležitosť. Tá zákonite príde, len čo ručne prihadzujúcim hráčom dôjdu aj posledné bidy.

Je to na neuverenie, ale je to skutočne tak. Ľudová múdrosť nás učí: dvakrát meraj a raz rež. Každý, kto sa mieni zapojiť do dražby by preto skôr než tak učiní mal dôkladne premyslieť svoje kroky. Bezhlavé počínanie v dražbe nemá miesto. K ničomu dobrému nevedie. Leda ak k zbytočne vyhodeným peniazom. Hlavou totiž múr neprerazíš.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.