Kocky sú hodené…

Zdravím všetkých „hráčov“ na tomto webe. Vystupujem tu pod nickom Marko717. Túto stránku som objavil iba nedávno a na prvý pohľad ma veľmi zaujala.  Investoval  som zatiaľ pár desiatok eur na nákup bidov a musím povedať, že mám zmiešané pocity z môjho doterajšieho pozorovania aukcií a zapájania sa do nich. Vyhral som síce 3 aukcie:
  1. Balík 100 bidov
  2. Poukážka 15 eur pre nákup na portáli amazon
  3. Poukážka 15eur pre nákup na portáli amazon + 200 bidov

Odvtedy sa mi nedarilo. Preto musím priznať, že vyhrať sa tu naozaj dá, minimálne pri výhrach nižšej cenovej kategórie. Nie je to však až také jednoduché, ako by si možno väčšina nových „hráčov“ na prvý pohľad myslela.
Samozrejme, že každému sa môže pošťastiť  a vyhrá z času na čas aukciu aj s minimálnym množstvom vložených bidov. Ako sa hovorí:  „Občas aj motyka vystrelí“, alebo „Keď sa šťastie unaví, sadne aj na vola“. Vyberte si, s ktorým príslovím sa viac stotožňujete J.
V čom teda spočíva tajomstvo úspechu a aké faktory majú vplyv na úspech?
  1. Je to vo vhodnej stratégii prihadzovania? Sám som mal pri viacerých aukciách nutkanie počkať kým sa pár „hráčov prebije“ na vyššiu sumu úmernú cene tovaru a až následne sa vrhnúť do boja. Odskúšal som to ale bez úspechu. Netvrdím, že týmto spôsobom nemáte šancu, ale je veľká pravdepodobnosť, že súperi sú zdatní  a budú mať omnoho väčší kapitál bidov ako máte vy a sú ochotní ich bez váhania použiť alebo je tu aj tá možnosť, že sa aukcia skončí skôr ako sa stihnete zapojiť.
  2. Je väčšia šanca vyhrať aukciu v noci , či nadránom? Portál wellbid.com prevádzkuje svoje služby v 15.tich krajinách sveta, od krajín strednej a západnej Európy, cez Rusko , Indonéziu až po krajiny strednej a južnej Ameriky. To predstavuje asi 14 až 15 časových pásiem vďaka čomu nie je reálne domnievať sa, že ak sa zapojíte do aukcií o tretej nadránom, máte omnoho väčšiu šancu ako napr. o osemnástej hodine večer.
  3. Má zmysel pozorovať priebehy aukcií , sledovať a zapisovať si nicky ostrieľaných a často vyhrávajúcich borcov na wellbide? Sčasti áno. Ale na dosiahnutie objektívneho a smerodajného prehľadu o najlepších „hráčoch“ a ich stratégii by ste potrebovali celé mesiace sledovania a zapisovania. Verte skúšal som si robiť niekoľko dní štatistiku výhercov rôznych (zďaleka nie všetkých ) dražených tovarov za posledný cca 1 mesiac a nickov mi pribúdalo a pribúdalo. Za jeden mesiac sa vystrieda na výhrach niekoľko sto až niekoľko tisíc „hráčov“. Ak sú na aukciách zúčastnení v reálnom čase „hráči“ z 15 krajín sveta, musí ísť predpokladám minimálne o desaťtisíce ak nie státisíce online pripojených „hráčov“. Urobiť si prehľad o výhrach a taktike takého počtu ľudí je nereálne. Preto si myslím, že akýkoľvek pokus o vytvorenie štatistiky aukcií a ich výhercov nie je na škodu ale zahrnie iba mizivé percento zúčastnených.
  4. Má zmysel nakúpiť si kvantum bidov a hrať systémom „za každú cenu“? Áno. Podľa mňa cestou k úspechu je práve tento spôsob. Má to však háčik. Ak chce človek vyhrávať  (nemám na mysli iba občasné náhodné a šťastlivé výhry aukcií) , musí mať dostatočný finančný kapitál, ktorý je ochotný vložiť vabank. Musí byť ochotný riskovať a rátať aj s možnosťou občasného neúspechu.  Prečo niektorí „hráči“ prebíjajú súperov aj za cenu, že vyhraný tovar získajú omnoho drahšie než je jeho cena? Pretože sa stretlo v jednej aukcii pár finančne zdatných hráčov , ktorí sú ochotní riskovať veľa. (buď na to majú a „hrajú“ prevažne pre zábavu a adrenalín, alebo ich strata vsadeného kapitálu môže načas položiť na kolená a hrajú vabank  alebo ide o gamblerov) V každom prípade rozbehnutý vlak adrenalínu, zábavy a ziskuchtivosti je už ťažké zastaviť.
Záverom by som to zhrnul asi takto: Týmto článkom som nemal v úmysle odradiť nováčikov na webe, ale poukázať na to, že potenciál vyhrávať má hlavne ten kto je ochotný a schopný najviac riskovať. To nevylučuje možné výhry v aukciách aj kapitálovo drobných „hráčov“ . Hráč , ktorý má však 50000 bidov na účte sa určite nebojí hrať  (ba môže byť presvedčený o svojej výhre) o tovar v hodnote napr. 400 eur, pretože aj keď ho raz preplatí, dá ale signál pre ostatných, aby si naň dali pozor a vyhýbali sa súpereniu s ním. Preplatenie jedného tovaru aj keď o pár sto eur stojí za to, keď tovar si vie zameniť naspäť za bidy a v nasledujúcich stávkach, keď už ho možno niektorí považujú za blázna a nie sú ochotní s ním súperiť, vodí sa mu omnoho hladšie s vysokým ziskom, ktorý mú x-násobne vráti peniaze za preplatený tovar.
V každom prípade prajem všetkým začínajúcim wellbiďákom  veľa vyhraných aukcií (s výnimkou tých , ktorých sa budem zúčastňovať J) a pevné nervy a dobré duševné zdravie.

Author: wellbid

Share This Post On

1 komentár

  1. Chcel som sa prihlásiť,urobil som asi 10 pokusov,a potom som to vzdal.Zároveň som nadobudol dojem že tu niečo nieje kóšer.

    Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.