PayPal

Zdravím všetkých užívateľov stránky wellbid.com. Už pár mesiacov som nenapísal žiaden príspevok na tento Blog. Keď som sa tak dnes ráno prehrabával na Blogu v starších príspevkoch, tak som si všimol, že tam nevidím nejaký príspevok o stránke PayPal, konkrétne taký návod, ako by si každý z vás mohol toto konto vytvoriť.

Ako už sami viete, na stránke wellbid.com je možné si vyhraný predmet zameniť za dobitie účtu PayPal. Je to dobrá funkcia, keď nechcete aby vám danú výhru poslali domov, tak si ju jednoducho len zameníte za PayPal peniaze alebo za BIDy. Aj taká je možnosť. Donedávna sme mohli vyhrávať aj rovno dobíjacie kupóny s určitou hodnotou peňazí, ktorú by vám poslali na váš účet v PayPal. Preto som si s určitosťou istý, že mnohí z vás si dávajú zaslať peniaze na svoj PayPal účet. Tím, ktorí túto možnosť ešte nevyužili alebo účet ešte nemajú, radím vám, aby ste si ho čoskoro vytvorili.
S týmto cieľom som tiež napísal tento príspevok – ak by ste s tým mali nejaký problém, tak v tomto príspevku nájdete jednoduchý návod ako to bezbolestne a v krátkom čase vyriešiť.

Prvým a dôležitým krokom, ktorý by ste mali spraviť je, že si otvoríte stránku www.PayPal.com, samozrejme na veľkosti písmen v adrese nezáleží. Druhým krokom bude, že si na danej stránke internetového platobného systému nájdeme položku „Sign Up For Free“ a následne na ňu klikneme. To vás prepne a zobrazí vám stránku, kde sa vás opýtajú, či si chcete založiť účet na osobné alebo podnikateľské účely. Samozrejme, musíte kliknúť na osobné účely, resp. „PayPal for you“ a klik na „Get Started“. Taktiež si nezabudnite na tejto stránke hore vyššie zvoliť vašu krajinu a jazyk, v ktorom chcete tento platobný systém využívať. Po všetkých týchto úkonoch by sa vám mal zobraziť konečne to najdôležitejšie, a to registračný formulár, kde vyplníte všetky svoje osobné údaje. Takže, prvé čo vyplníme je vaša emailová adresa. Odporúčam vám zadať adresu, pod ktorou ste zaregistrovaní na stránke wellbid.com, pretože len vtedy vám dané peniaze prídu – tieto dve emailové adresy MUSIA BYŤ zhodné. Totiž wellbid pošle peniaze na adresu, pod ktorou ste u nich zaregistrovaný, takže to zoberte na vedomie čo vám vravím, aby ste nemali hlavu v smútku, keď vám peniaze neprídu. Druhé vyplníme heslo – odporúčam aby bola kombinácia písmen a čísiel a viac ako 8 znakov, pre bezpečnosť a istotu. V ďalšom riadku si toto heslo zopakujeme pre kontrolu. Potom napíšete svoje krstné meno a pod svoje priezvisko. Ďalej vyplníme riadok „Address line 1,“ ten druhý vypĺňať nemusíte. Vyplňte iba svoju ulicu a číslo domu. Do riadku „City“ zadáte svoje mesto alebo obec, v ktorej bývate. Potom zadáte našu krajinu, čiže „Slovakia“ a do riadku „Postal code“ zadáte vaše poštovné smerovacie číslo. Posledné čo od vás chce tento formulár je, aby ste vyplnili svoje mobilné číslo. Najdôležitejšou vecou je, či chcete zadávať vaše údaje o kreditnej karte teraz, alebo až neskôr. Ak už teraz, tak si budete musieť zobrať do ruky vašu platobnú kartu a postupne vyplniť údaje v tomto formulári.
Ak áno, tak ideme postupne spolu, aby sme sa niekde nepomýlili. Takže, okienko „Link my credit card…“ necháme zaškrtnuté a do políčka „Card Number“ vyplníme to 16-číslie, ktoré máte vyryté na prednej strane vašej karty. Do políčka „Expiration date“ zadáte 4-číslie, ktoré je cez lomítko oddelené a taktiež vyryté na vašej karte od predu pod tým dlhým číslom :D. Políčko „CSC“ je kód, ktorý ja osobne mám napísaný na zadnej strane karty v poli na kraji, kde som sa mal podpísať. Moje je trojčíslie, neviem ako vaše, ak máte kartu American Express, tak je to až štvorčíslie. Následne to máme všetko vyplnené a zaklikneme políčko nižšie a to „ By ticking the box…,“ kde súhlasíte s pravidlami portálu a budete sa riadiť pravidlami, ktoré vám určujú. Konečne teda môžeme kliknúť na „Agree and Create Account.“
Po zaregistrovaní vám príde potvrdzujúci mail a vy môžete konečne využívať funkcie portálu PayPal a samozrejme aj funkciu stránky wellbid.com. Aby som nezabudol, keď ste si vyplnili informácie o vašej platobnej karte, PayPal zrealizuje kontrolnú platbu vo výške 1,5 EUR, či to všetko funguje a informácie, ktoré ste zadali, sú správne. O túto sumu sa nebojte, keď zrealizujete svoj prvý prevod peňazí na váš slovenský bankový účet, túto sumu vám v nej vrátia. Je isté, že od vás PayPal bude pýtať verifikačný kód z tejto platby, pre dokončenie verifikácie účtu. Konkrétne je to štvorčíslie, ktoré môžete nájsť vo výpise z tejto platby alebo konkrétne ak nechcete čakať na váš mesačný výpis, niektorí zákazníci jednotlivých bánk to nájdu v detailoch platby vo vašom Internet Bankingu alebo ako ja, som to musel zistiť až cez službu DIALOG mojej banky, kde mi milá slečna toto čísielko dala. Po zadaní tohto čísla by už nemal byť žiaden ďalší problém a platby by mali bez problémov fungovať. Peniažky si dávate vyplatiť cez položku „Withdraw,“ kde si zvolíte, či chcete peniaze vyplatiť na kartu alebo bankový účet. Je to to isté, len za platbu na kartu musíte zaplatiť poplatok.
Verím, že vám tento príspevok pomohol a želám vám veľa výhier. 

Author: wellbid

Share This Post On

4 komentáre

 1. Tento komentár myslíte vážne?

  A vôbec vám neprekáža, že dobitie PayPal-u už vo vašej skvelej „hre“ nefiguruje?
  Namiesto toho ste nahradili PayPal poukážkami na nákup na Amazon.com.

  = Ešte viac ste zmanipulovali „hráčov“, aby si „výhru“ premenili na Bidy a hrali stále viac a nakoniec o všetko prišli.
  Načo je bežnému človekovi kupón na Amazon?
  Smutné…

  Odpovedať
 2. Dobitie účtu PayPal už v ponuke nefiguruje, zbytočný článok.

  Odpovedať
 3. Prečo nezverejňujete komentáre?

  Odpovedať
 4. Akoze tento komentar uz je ako odveci. Pan anonymny uzivatel zrejme este nic ani nevyhral v poslednej dobe, ked ani nevie, ze dobitie uctu PayPal stale funguje. Jedine co bolo nahradene, su vouchery na dobitie PayPal-u.

  Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.