Motivácia

Zdravím všetkých čitateľov blogerskej komunity. V tomto blogu by som chcel napísať len pár riadkov ohľadom motivácie. Už ste určite veľa počuli o tom čo všetko je dôležité pri bidovaní. Treba si nájsť vhodný čas, svoj štýl, veľa skúšať, mať zásobu bidov a veľa podobných článkov, ktoré len referujú už dávno známe. Ja vám ale prinášam niečo nové. Niečo, čo vám skutočne dokáže prilepšiť. V podstate tento článok je ten najdôležitejší zo všetkých a zároveň práve pre teba môže byť úplne zbytočný. 
Ako dobre viete, pri cvičení, pri učení, vlastne pri akejkoľvek činnosti, je motivácia veľmi dôležitá. Toto pravidlo platí aj pri hazardných hrách. Dokonca aj pri tej našej s bidmi. Veľa pesimistov si možno povie, že to vôbec nie je pravda. My chlapi potrebujeme vo veciach logiku. Pokúsim sa teda vložiť do tohto článku určitú logickú postupnosť.
Každý človek potrebuje motiváciu a život sa mu okamžite obráti k lepšiemu. Motivácia nie je len krásne citáty. Pod týmto slovom si môžeme predstaviť sebavedomie, správne naladenie mozgu, vnímanie okolia, šťastie. 
Takže o čom je vlastne motivácia? Je to o spôsobe, akým sa pozeráte na svet. V hlave máte niečo ako prepínač, ktorý vám dokáže ukázať buď pozitívne alebo negatívne stránky nejakej situácie. Uveďme si príklad. Ste vonku s kamarátmi a páči sa vám nejaká žena. Aj na vás pokukuje, išli by ste ju zbaliť ale nemáte dosť sebavedomia. Čo sa deje vo vašej hlave? Vaša hlava sa vám chce prispôsobiť a tak vám ukazuje obrazy, ktoré sa vám páčia. V tomto našom prípade máte strach, bojíte sa odmietnutia, takže vaša hlava vám vraví nie ste dosť dobrý pre toto dievča, ste úplné iná liga… Zrazu sa tomuto prispôsobí aj vaša hlava a vaša reč tela úplne je negatívna, odmietavá. No posmelený kamarátmi za ňou predsa len idete, ale to je už neskoro, už ste nezabodovali. Už na ňu budete pôsobiť nejako inak, nejako zamietavo… Tento príklad by som chcel premietnuť aj do nášho aukciového života. Ja osobne bidujem aj s bratom. Môj brat je nedôverčivý a častokrát keď biduje, sleduje aukcie, hodnotí, tak nevie trafiť tu správnu aukciu. Až prídem ja, pozriem na aukcie a poviem túto skús a skutočne to funguje. Táto aukcia je na 70% naša. Myslím, že to nebude náhoda a motivácia je skutočne veľmi dôležitá. Treba si veriť v každej životnej situácii a život bude omnoho ľahší. Nebudem už viac rozpisovať motiváciu, aby som vám to zbytočne nekomplikoval. Viem, že tento krátky článok vám pomôže viac ako zdĺhavý, na ktorý aj tak možno nie ste pripravený. 
Vraví sa  „hlúpi majú šťastie“ a je to aj svätá pravda, pretože hlupák nerozmýšľa nad hromadou možností, prečo by sa mu v danej chvíli nemalo dariť. Človek ako Forrest Gump si jednoducho ide za svojim cieľom a dosiahne ho. Bidujte aj vy sebavedomo. Verte svojim schopnostiam, hráčskym zmyslom a výhry sa vám začnú len tak valiť. Prajem vám pri hraní veľa šťastia. Šťastia? Prajem vám niečo viac, prajem vám veľko sebavedomia, ktoré vám určite prinesie hráčske šťastie. Keby ste v niečom nemali jasno, opýtajte sa ma v komentári. Rád pomôžem.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.