História wellbid.com (za1cent.sk)

Zdravím starých lišiakov a veteránov, pre ktorých bude tento blog niečo ako spomienka na staré dobré časy a začiatky tejto úžasnej stránky plnej zábavy, vzrušenia, radosti ale aj sklamania. Zdravím aj užívateľov, ktorí tu pôsobia len pár dni alebo týždňov a taktiež ľudí, čo na tento web/blog klikli prvý krát a náhodou natrafili na môj príspevok, v ktorom som sa rozhodol zosumarizovať históriu a pôsobenie stránky wellbid.com (donedávna za1cent.sk) 
Myslím, že každý kto sa odváži založiť, alebo vyskúšať niečo nové a nepoznané, ma v úvode veľa komplikácii, tak aj zakladatelia tohto webu mali ťažký začiatok. Stránka vznikla niekedy začiatkom roku 2011. V tej dobre bol internet už celkom rozšírený, a taktiež fungovalo mnoho diskusných fór, kde si ľudia vymieňali skúsenosti zo všetkých sfér života. Na jedno takéto fórum som natrafil aj ja, prečítal som si komentáre, no musím povedať, že všetky boli negatívne a dosť odrádzajúce. Určíte to neprispievalo na popularite vtedajšieho webu za1cent.sk, no našťastie vznikol

aj blog tejto stránky, kde ľudia publikovali prvé články, ktoré boli oveľa objektívnejšie a hlavne vyjadrovali kladný postoj, pretože boli to názory dnešných veteránov. Čiže blog znamenal a aj dodnes znamená veľa pre pozitívnu reprezentáciu aukcií.
Čo sa týka otváracích hodín, servis bol dostupný 24 hodín 7 dni v týždni (to sa dodnes nezmenilo), za čo musím pochváliť zakladateľov. Jediný rozdiel bol v tom, že aukcie sa od pondelka do piatku končili o polnoci a opäť sa spúšťali ráno o 8:00, cez víkend bolo pauza o dve hodinky dlhšia. Tj. ak do ukončenia aukcie bolo 00:00:25, po 24:00 sa priráta k času 8 alebo 10 hodín. Výnimku tvorili aukcie so štítkom „Aukcia 24“ a „STOP-automat“, ktoré trvali po celý deň. Určite to bol správny krok od vedenia, aspoň si mohli dražitelia oddýchnuť v noci, ak pri bidovaní presedeli celý deň. Táto nočná pauza trvala donedávna. Po zmenách sa upravil rozdiel medzi jednotlivými aukciami. Minimálna môže byt 2 minúty okolo večera, kedy tu striehne najviac biderov, ak sa nemýlim tak maximálne trvá 60 minút v nočných hodinách. Z toho vyplýva, že aukcie bežia už tiež 24/7. 
Okrem samotných aukcií na webe prebiehala aj súťaž traf 10,100,1000 bidov. Podstatou bolo triafať terče, ktoré sa zobrazovali na hlavnej stránke namiesto obrázkov momentálne prebiehajúcich dražbách. Triafalo sa formou prihadzovania bidov na predmet. Čím viac prihodení, tým väčšia šanca vyhrať. Terč sa objavil na viac ako minútu a súťažiacich bolo skutočne veľa, preto bolo najviac potrebné šťastie. Ďalšou šancou vyhrať, okrem bidovania, bola a ešte stále sa objavuje na facebookovskej skupine webu tipovacia súťaž. Správca skupiny vyberie predmet, ktorý sa bude dražiť a ľudia následne hádajú konečnú cenu po skončení aukcie. Tri najbližšie tipy vyhrávajú odmenu v podobe bidov. Žiadna z týchto súťaži nie je na zahodenie. Ľudia sa potešia z každej výhry a určite to pomáha aj pri popularite, preto by bolo dobré aj do budúcna niečo podobné zorganizovať. 
Od vzniku prebehlo veľa zmien, jednou z nich je aj pravidelná aktualizácia dražiacich predmetov, na stránke môžeme nájsť najnovšie produkty z každej oblasti. To poteší nie jedno hráčske srdce. Pred nedávnom vymizla aukcia balíku bidov, ktorý začínal na 50 bidoch, každým prihodením narástol o 4 bidy a mohol stúpať až do čísla 30 000. Kto sa stal víťazom tohto balíka mohol bidovať a vyhrávať čo mu sily, alebo limity stačili. Tiež v posledných dňoch boli dobíjacie kupóny na Paypal zamenené za kupóny na nákupy na stránke Amazon. Neviem, čo si mám o tejto zmene myslieť, ešte som sa nestal výhercom podobnej aukcie. Po skúsenosti sa s vami určíte podelím o svoje pocity a postrehy. 
Pre dnešok bolo spomínania dosť, určíte som tu nenapísal o každej zmene. Nechám si to na ďalší príspevok. Pôsobím, bidujem a prispievam do blogu už zopár mesiacov. Ďakujem tejto stránke aj za pekné výhry. Dúfam, že ste sa popri prihadzovaní na aukcie trocha odreagovali a zase dozvedeli niečo nové o wellbid.com.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.