Blogérske oko

Zdravím všetkých verných čitateľov, ale hlavne nových členov našej komunity. V tomto článku by som vás chcel naviesť na správne hodnotenie, separovanie informácii uvedených v článkoch. „Odporúčam každému si tento môj skromný článok prečítať.“
S času na čas si i ja čítam blogy a snažím sa tak zistiť nové informácie. Každopádne je dobré si čítať blogy, pretože vám ukážu ako ľudia myslia, poprípade sa dozviete nejaké nové poznatky. Veľa blogov je veľmi poučných a myslím si, že je skutočne užitočné obetovať tých pár minút z vášho voľného času a prečítať si nejaký ten článok. Nehovorím o tých príspevkoch nováčikov, ktorí sa snažia nazbierať len pár bidov. Tie spoznáte okamžite. Píšu niečo v zmysle: Najprv som neveril, že sa na tejto stránke dá niečo privyrobiť. Kúpil som výhodný balík 600 bidov za 15€. Moje prvé bidy utiekli ako „cigán z roboty“…, alebo ich môžete rozpoznať hneď v nadpise: Nový hráč… Moja skúsenosť, Nikdy to nevzdávaj, Moja výhra… Blogy tohto typu sa ďalej ani neoplatí čítať.

 

Máme tu však aj veľa blogov, ktoré sú viac záškodné ako prospešné. Veľa hráčov píše stále o tom istom. Stále dookola rozoberajú už rozobraté témy. V blogoch neposkytnú žiadne nové znalosti. Už milión krát rozobraté témy v tých „zbytočných“ blogov sú: taktiky typu hyena, slon, lenivca, somár, pštros. Ako to uviedol jeden týpek vo svojom blogu STRATÉGIA… Ďalej tu máme, povedal by som, trochu záškodné blogy, ktoré sa stavajú k hre úplne nereálne a nabádajú nás do nekonečnej hry kupovania si bidov a dokazovania, že čím viac bidov kúpiš tým viac vyhráš. No táto hláška je zostavená nesprávne. Po korekcii znie nasledovne: Čím viac dáš, tým viac získaš. O toto tvrdenie sa dá objektívne oprieť. Taktiež vás nebudem podnecovať, aby ste skúsili obetovať váš čas, peniaze, rozum. Pravdepodobne to vzdáte pred cieľom a budete zbytočne nevrlí.
Naopak máme tu veľké množstvo užitočných článkov, ktoré vám veľmi pomôžu v začiatkoch. Veľká časť nováčikov napríklad ani nevie, čo to je možnosť nastaviť automat. Vysvetliť túto otázku však nie je úlohou blogerov, respektíve blogov. Túto otázku vysvetľujú pravidlá. Je povinnosťou každého hráča si pravidlá prečítať. Potom sa môžu pokúsiť o jednu z menších výhier. Skúšať nové taktiky, uvažovať nad každým prihodením, vyvíjať sa spoločne so stránkou, učiť sa na vlastných chybách. Úlohou blogerov je dopomôcť doladiť pár taktík, poprípade urýchliť vývoj. Múdry hráč si z chýb druhých niečo zoberie a poučí sa.
Ako možno rozpoznať užitočné články medzi tým množstvom neužitočných? Jednoducho, ale zdĺhavo… Je potrebné veľa čítať a neveriť každému milému slovu. Jednoduchá priama úmera: čím viac článkov prečítate, tým viac pohľadov na danú problematiku získate. Takýmto postupom lepšie dokážete uprednostniť tie užitočné pred zbytočnými a škodlivými. Tak nestrácajte čas čítaním táranín zo sféry bulváru a primitívov. Taktiež pamätajte, že najlepšie je učiť sa na vlastných chybách. Ľudia sú častokrát neprajní a ani ten najväčší hlupák vám nenapíše výhernú taktiku len tak pre pár bidov – do blogu.
Prajem pekný slnečný deň. Úprimné veľa zdaru pri bidovaní, ale nie pri tých aukciách kde budem hrať ja.  Spestrite si deň čítaním, kedy si nalejete hlavu, až do plna, zdravými vedomosťami.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.