Stratégia

Počas sledovania tých všetkých aukcií som si všimla niekoľko stratégií, používaných užívateľmi. Rada sa s nimi podelím, určite tu nájdete niečo pre seba. 
1. Stratégia „hyena” – hráč čaká na ten správny okamih, aby sa mohol pridať do hry. Jeho stratégia je založená na pozorovaní hráčov, kto a kedy prihadzuje, koľko je nastavených automatov, koľkokrát automaty prebili cenu /je známe, že automat sa nastavuje na min. 45 prihodení/. Je to charakteristický spôsob hry tých skúsenejších hráčov alebo tých, ktorí majú na účte maličký zostatok. 

2. Stratégia „slon” – hráč sa chová dosť neoatrne, ako sloň v sklade s porcelánom. Na začiatku draží veľmi dravo, prebíja aj samotné automaty, pauza na nejaký čas a potom opäť ostro draží. V konečnom dôsledku prehráva, pretože minul príliš veľa bidov chcúc vyhrať daný predmet. Bez zmeny stratégie nemá žiadnu šancu na úspech. Túto skupinu hráčov vyhľadávajú práve hráci z prvej skupiny. 
3. Stratégia „lenivca” – hráč si vyberá nejakú zaujímavú aukcie, následne zapína automat od samého začiatku. Úroveň úspechu je tu asi tak 50%. Ak je málo dražiacich, nemajú veľmi veľa na účte, tak je veľmi pravdepodobné, že sa zľaknú nastaveného automatu. Stačí však, že danú aukciu budú sledovať 2-3 hráči, ktorí patria medzi hyeny a automaty nemajú šancu. 
4. Stratégia „somár“ – hráč bude prihadzovať v každej situácii až kým neminie všetky BIDy. Tvrdohlavo mieri do cieľa. V aukcii, kde je Vašim protihráčom práve tento jedinec, väčšinou prerobíte veľa bidov. Súperi iba veľmi ťažko prebehnú cieľovou rovinkou a veľmi zriedka používajú automaty. Treba si počkať a nedať sa zmámiť do boja. Skúsenejší hráči si zapisujú loginy tvrdohlavých hráčov. 
5. Stratégia „pštros“ – v prípade nebezpečenstva chovajú hlavu v piesku. Charakteristickou vlastnosťou je prebíjanie ceny na samom začiatku akcie. Ak sa o predmet zaujíma príliš veľa hráčov, odchádzajú dražiť na inú aukciu. Raz za nejaký čas sa im podarí niečo vyhrať – väčšinou dobitie účtu. Najaktívnejší sú hlavne veľmi včas ráno alebo po polnoci. Nemusíte sa však obávať. Ak natrafia na tých zo skupiny hráčov „na somára“ alebo „lenivca“ nemajú žiadnu šancu. Je to dobrý spôsob na hráčov zo skupiny „hyena“.
Neexistuje stratégia, ktorá by nám pomohla získať víťaztvo v každej aukcii. Prizerajte sa dôkladne protihráčom, čítajte v ich myšlienkach. To, ako hrajú šachy – musíte byť vždy o krok do predu. Nie vždy je víťazom ten, čo má najväčší počet BIDov. Dôležité sú šikovnosť a štipka šťastia. 
Nech sa Vám darí a zuískate mnoho atraktívnych predmetov.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.