Pán bloger

Zdravím celú blogerskú komunitu, ale aj všetkých ostatných hráčov, ktorí prišli na blog len na skok. Už dlhší čas som sa chystal napísať tento blog, len som čakal na tú pravú chvíľu. Myslím, že ten správnych okamih práve nastal a tak sa dovoľujem nazvať pánom blogerom. Znie to veľmi sebavedomo a pánsky, ale to ma momentálne nezaujíma. 
Vpred ma ženie uznanie od administrátorov tejto stránky. Keď sa pozriete na blogy v čase, keď píšem tento aktuálny blog na hlavnej stránke, uvidíte 4 blogy pod sebou od jedného autora. Myslíte si dobre. Ten, kto vie, kto je ten autor je sám ten autor, takže ja. Celkom zábavná slovná hračka ale píšem ju len preto aby som vás trošku priučil v písaní blogov – blog píšte hravo, nie strnulo. Samozrejme, tie blogy boli za celkom slušné bidy.

Nechcem sa chváliť, o to mi vôbec nejde, ale potrebujem, aby ste si uvedomili, že na moje rady sa môžete spoľahnúť, lebo nie som hocijaký príležitostný bloger. Touto cestou sa pomaly ale isto dostávame k sľúbeným radám.

Zamyslime sa, čo je dôležité pri písaní blogov a ako je možné písať neustále blogy a nestrácať nápady. Určite vám nedám dokonalý návod pri písaní blogov, pretože to, čo je najdôležitejšie, to vám nikdy nikto nenaleje do hlavy. Na to musíte prísť sami. Samozrejme vlastnosti dobrého blogera musia byť komunikatívnosť, široká slovná zásoba, trpezlivosť, vytrvalosť a trochu talentu na písanie. Veľmi dôležitý je tiež tréning, aby ste postupne dokázali skladať vety do logického poradia. 
Pri písaní blogu je nevyhnutné zrušiť všetky rušivé faktory, ako je napríklad TV, facebook-čik, hudba (ako pre koho) alebo mamka. Určite mamku nemusíte zamknúť do skrine 😀 stačí len zatvoriť za sebou dvere. Keď už ste v izbe v pokoji teraz je pre vás priorita nájsť vhodnú tému. Skúste niečo zo života alebo sa inšpirujte témami iných blogerov. Po týchto krokoch otvoríte Word. Nadpis ešte nemusíte písať. Meno by malo vystihnúť podstatu celého blogu a malo by byť trefné, takže s názvom sa potrápte. Potom nasleduje úvod. V každom úvode sa najprv pozdravte. Môžete povedať, koho pozdravujete a načrtnite čitateľovi čo ho čaká. Najlepšie je iba spomenúť, o čom budete písať a tak percipienta vtiahnuť do textu. Keď už sa dostane k jadru, podmienkou nie je, že hneď všetko na čitateľa vybalíte. Máte veľa priestoru. Opisujte, vysvetľujte, používate predĺžené tvary slov, aby sa vám zväčšil celkový obsah písaného textu. Nezabúdajte však na celkový dojem. Príliš dlhé texty vám nikto neprečíta do konca, nie to žeby si z textu ešte niečo vzal. Ja pragmatický typ mám s tým trošku problém, ale cvikom sa dá naučiť všeličo. Nestrácaj čas a bež trénovať. 
Určite ešte napíšete veľa blogov. kým budete spokojný. Osobne keď sa pozriem spätne na svoje blogy smejem sa sám zo seba. V niektorých blogov z predstieranej naivity v druhých z naivity… Nie je na škodu si v závere prečítať svoj blog a poriadne poopravovať gramatické chyby. Poprípade vyberte svoju mamku zo skrine a poproste ju o korekciu. Nespoliehajte sa na administrátorov, ktorý to očividne majú na háku. Veľa krát som si čítal blogy a smial som sa pri počte tých chýb. 
Želám vám príjemné písanie blogov a následne bidovanie. Nezahoď túto jednoduchú cestu k získaniu bidov. S pozdravom váš verný Pán bloger.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.