Pár riadkov na zamyslenie

Čaute všetci usilovní bideri a blogeri. Je piatok podvečer a rozhodol som sa napísať nejaký ten blog. Pre mnohých dosť nezvyčajné, keďže ostatní by si radšej oddýchli od celotýždňového zhonu pri telke, alebo by sa vybrali vonku “osláviť“ koniec pracovného týždňa. Pre mňa už pár dní piatok nie je taký významný, som čerstvý absolvent gymnázia, číže nedávno som aj úspešné zmaturoval, a tak sú predo mnou najdlhšie prázdniny v živote. Ešte ma čakajú prijímacie skúšky, čiže mám zatiaľ len také polovičné prázdniny, no je mi v podstate jedno, aký je deň. Už dosť o mne, lebo mi ešte začnete závidieť. V tomto príspevku som sa rozhodol rozobrať, kedy je vlastne najlepšie sadnúť k svojmu počítaču, prihlásiť sa na wellbid.com a niečo si vybidovat. Taktiež vám napíšem pár riadkov o mojej momentálnej smole, s ktorou nevyhrám doslova NIČ.
Už tu bolo pár blogov, kde sa riešilo, kedy a ako najlepšie bidovať. No myslím si, že táto stránka je flexibilná, a tak, ako sa menia zvyky ľudí alebo počasie, tak sa mení aj situácia pri aukciách. Pred pár týždňami sa administrátori rozhodli vložiť presný čas medzi jednotlivé aukcie, podľa môjho názoru to bol veľmi premyslený krok, keďže ľudia tak môžu sledovať viac aukcií, tj majiteľom webu opäť o niečo stúpne zisk. Čas medzi aukciami nie je nikdy stály, v noci je to niečo okolo hodiny, ráno desať minúť, poobede niečo okolo troch minúť a večer už len niečo cez dve minúty. Opäť od adminov veľmi premyslený ťah, pretože nezávisí, či si niekto privstane alebo nie, počet aukcií približne zodpovedá poklesom a nárastom hráčov na webe. Tým chcem povedať, že je v podstate jedno, o akom čaše bidujete,  šanca je celý deň rovnaká.
Taktiež prišla jar a už sa nám blíži aj leto. Ľudia by sa mali tešiť z teplejšieho počasia, no podľa mňa sa to na aukciách neodzrkadlilo, a ľudia radšej obetujú voľný čas pri PC, ako v prírode s rodinou alebo kamarátmi. Trocha ma to prekvapilo, akú silu ma táto stránka a doslova môže veľa ľuďom zmeniť život.
Aukcií sa zúčastňujem už nejaký ten piatok, no v posledných dňoch som zistil, aké dôležité je mať aspoň trošku šťastia. Presedel som pri aukciách takmer dva dni, sledoval veľa dražieb, a keď som sa konečne na niektorú odvážil, môj pokus bol neúspešný. Minul som cca 1000 bidov, presedel pár hodín pri PC, avšak dúfam, že som nabral aspoň drobné skúsenosti.  Teraz viem, že si aukciu môžem premyslieť, ako sa len dá, tiež môžem na webe presedieť aj cely deň, no ak nemám drobné šťastie, všetko je zbytočné. Možno to bude aj tým, že sa moje šťastie unavilo počas maturitných dni, tak asi si potrebuje pár dní oddýchnuť, aby opäť získalo nejakú tú silu a tak to zase skúsim pri dražení. Dúfam, že si z toho vezmete  ponaučenie a niekedy radšej v tom najlepšom resp. najhoršom, sa odhlásite, oddýchnete a skúsite to neskôr.
Príspevok je už na  konci, dúfam že som vás neunudil k smrti, vzali ste si z týchto riadkov nejaké ponaučenie, alebo skúsenosti a využijete ich na aukciách. Taktiež vám želám veľa šťastia, to je to najdôležitejšie pri každej hre.
           

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.