Hráči bez konca

Tento týždeň som už jeden príspevok do blogu poslal, ale po sledovaní prebiehajúcich aukcií mi nedalo a som tu opäť. Sledoval som ako ostatní prihadzujú, bijú sa o ten svoj vysnívaný telefón, notebook. Chcel by som mať toľko šťastia alebo skôr trpezlivosti ako niektorí prihadzujúci, ktorí sa neodvážia nastaviť automat, ale len prihadzujú na začiatku aukcie a naozaj sa im niektorým občas podarí zvíťaziť bez toho, aby minuli viac bidov ako pri nastavení automatu. Predtým som zastával názor, že len zbytočne vyhadzujú takýmto spôsobom bidy do vzduchu. Ale dnes je opäť všetko inak. Dnes opäť mením svoj pohľad na vec, kedže po troch neúspešných aukciách s nastaveným automatom som prišiel o nemalé množstvo bidov a nič nezískal. Naopak tých pár odvážlivcov alebo skôr opatrných hráčov sem-tam prihodia, skúšajú a vyhrali viac aukcií ako ja s automatom. Nedávno jeden hráč prišiel takto poľahky k svojej výhre – televízoru.

Na druhej strane iný hráč sa dva dni snažil získať notebook. Na stránke práve prebiehali až štyri aukcie, na ktorých mal nastavené automaty. Síce sa mu podarilo jeden notebook získať ale na ostatných tiež určite minul tisíce bidov. Hráči, ktorí prihadzujú bez automatu, určite nemajú na účte tisíce bidov a obávajú sa zariskovať s automatom, aby neboli viac stratový ako ziskový.Veľakrát sa stane, že hráč, ktorý má nastavený automat, získa dražený predmet tak, že ho viacnásobne preplatí a neušetrí nič. Spomínam si na jednu aukciu, v ktorej víťaz preplatil svoju výhru až o 600€. Samozrejme preplatil, snažil sa získať ten predmet od začiatku dražby  a kedže nechcel prísť o svoje investované peniaze za bidy, automat bežal do nekonečna a „supy“ sa zlietali,aby mu ten dražený predmet vyfúkli. Bolo by dobré, keby boli takýto hráči poistení tak, že keď sa snažia získať predmet od začiatku aukcie mali by ho automaticky vyhrať v momente keď sa suma ktorú investoval do bidov  – do aukcie vyrovná cene predmetu v dražbe. Tak by sa nestalo, že by niekto preplatil stovky eur. Určite by si mnohí z tých „supov“ rozmysleli votrieť sa do už hodiny rozbehnutej aukcie.  
Viem, že sa tak asi nestane, ale aspoň spomenúť, teda vyjadriť svoj názor som musel. Viem, že je to hra ale netreba to s tým kradnutím preháňať . Nebudem predsa robiť niečo zlé druhým, keď nechcem, aby to robili aj mne. Doprajem… a možno preto ja nevyhrávam. No nevadí, chcel som napísať toho podstatne viac, no musím bežať, takže pokračovanie na budúce.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.