Skúsenosti, postrehy, názory…

„Kmitám“ po aukciách na stránke za1cent už niekoľko týždňov so striedavými úspechmi, ziskami a stratami a tak, keďže konto mojich bidov je beznádejne nulové, rozhodol som sa ponúknuť k diskusii zopár svojich skúseností a postrehov.

Pri čítaní príspevkov na blogu som zaregistroval rôzne názory a pokusy dešifrovať taktiky a stratégie hráčov,ktorí sú väčšinou v aukciách úspešní. Je veľmi iluzórne domnievať sa, že sa dá určiť denné obdobie, kedy je najvhodnejšie aukcií sa zúčastniť. Všetky aspekty sú rovnako prístupné každému, takže riadiť sa tým, že ľudia ešte spia, sú na ceste do práce alebo z práce, prípadne už spia, sú absolútne irelevantné a takýto nápad môže mať väčšina hráčov a  tento prístup sa míňa s požadovaným účinkom.
Vzhľadom na moje skúsenosti je ťažko spoliehať sa na už spotrebované bidy vo vybranej aukcii, keďže hráči v 50% prípadov bez problémov prihadzujú aj do straty, niekedy i dvojnásobku deklarovanej ceny draženého predmetu. Je to len o šťastí a množstve bidov, ktoré máte k dispozísii a o tom, akú vysokú stratu ste ochotní akceptovať. Je len niekoľko overených skutočností, ktoré sa temer pravidelne opakujú.
Je zbytočné prihadzovať na aukcii, kde súperia traja hráči. Samozrejme, je vhodné sledovať počet prihodení a pripojiť sa do aukcie vtedy, keď to jeden zo súperov vzdá. Nikdy však nie je stopercentne isté, že to vzdal celkom. Možno len potrebuje dobiť konto alebo proste má v úmysle počkať, či sa nepripojí niekto iný a pripojí sa po istom čase a ušetrí tak možno aj pár desiatok svojich bidov.
Stáva sa, že aj pomerne drahý predmet sa predá za veľmi nízku sumu. Sú to však len výnimky. Preto pri zapojení sa do aukcie treba realisticky zhodnotiť množstvo svojich bidov a porovnať ich nákupnú hodnotu s cenou predmetu, o ktorý chceme bojovať. Ak to nespravíme, väčšinou to znamená stratu niekedy aj významného počtu bidov, teda vlastne peňazí.
A na záver : buďte trpezliví. I keď máte nejaký predmet vyhliadnutý, nemusíte sa zapojiť hneď do prvej aukcie,v ktorej sa oň bojuje. Prezrite si zoznam už ukončených aukcií, ale hodnoťte ho s rezervou. Vväčšina aukcií, v ktorých výherca kúpil predmet so stratou, tam uvedená nie je. Pokúste sa odhadnúť už prejavený záujem o túto aukciu, pritom berte do úvahy, že väčšina hráčov sa snaží vyhrať nie pre samotný predmet, ale pre možnosť zameniť ho za bidy a zvýšiť tak svoje šance pri boji o nejaký hodnotnejší predmet.
Ja sám mám na organizáciu týchto aukcií svoj názor, ale vychádzam zo skutočnosti, že všetko je to na báze dobrovoľnosti. Preto vám prajem úspech.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.