A predsa sa točí…

Limity, limity, limity, tá nútená prestávka v účasti na aukciách ma ubíja a tak som sa rozhodla podeliť sa s čitateľmi tohto blogu o moje skúsenosti a pocity.
Starostlivosť o moje dve detičky mi zaberá väčšinu času,napriek tomu.keď spia, vždy som si našla trošku času na relaxovanie pri sledovaní stránky „za1cent“. Dozvedela som sa o nej od priateľov a musím po pravde napísať, že ich názory na tento druh aukcií nie je priam klasickou ukážkou kladného hodnotenia. Povedala som si však, že lepšie raz skúsiť, ako trikrát počuť, zaregistrovala som sa a začala som dražby sledovať. Môj nadmieru tolerantný manžel len nedôverčivo mával rukami, ale neprotestoval až dovtedy, kým som mu neoznámila ,že mám v úmysle vyskúšať si to „naostro“. Jeho protesty proti ochudobneniu nášho rodinného rozpočtu som utlmila s tým ,že mi nemusí kupovať darček k narodeninám, ja si ho vyhrám!

Nuž, prvé pokusy ani vzdialene nenapovedali tomu, že sa mi to podarí a jeho výhrady navždy zastavím. Prvý balík bidov som v priebehu niekoľkých hodín prehrala, prejavila sa nováčikovská neskúsenosť a možno aj netrpezlivosť a túžba po výhre. Boli sme dohodnutí s manželom na sume, ktorú môžem risknúť a tak som dokúpila tentoraz trošku viac bidov a po malej prestávke som to skúsila opäť. A div sa svete, panna porodila!!! Hneď prvý pokus v druhej sérii – výhra! Vydržala som a nepochválila som sa manželovi hneď, počkala som na kuriéra, mimochodom prišiel ešte v tom istom týždni a pri návrate manžela z práce som ho privítala víťazoslávnym mávaním s voňavkou v ruke! Tak,miláčik, ja už darček mám, trošku predčasne, ale o to radostnejšie.
Odvtedy sa stránka „za1cent“ zaradila v našom počítači medzi obľúbené a sem-tam po nej surfuje aj moja polovička, i keď len pasívne. Hovorí, že jeden maniak v dome stačí, ale ako ho poznám, dlho nebude odolávať pokušeniu. Súťaživosť má v génoch a tak len čakám, kedy sa to v ňom zlomí. Má dôvod veriť ,že to nie je žiadny fake, pretože ja som už môj limit výhier vyčerpala a okrem prvej výhry, voňavky, som vyhrala aj Lego pre synčeka a kolísku pre dcérku. Dve výhry som venovala zvýšeniu počtu bidov do budúcej hry.
A aj preto tvrdím, parafrázujúc Galileov výrok : „a predsa sa to dá !“ Len sa netreba nechať odradiť prvými neúspechmi, ktoré zákonite prídu, nezapájať sa do aukcií bezhlavo, porovnať svoj účet bidov s cenou daného predmetu, zázraky sa ani tu nedejú! Nespoliehajte sa na to, že veď možno…Nedá sa určiť čas, ktorý je najvhodnejší, ani chvíľa, kedy treba do dražby vstúpiť. Je to všetko závislé na taktike a stratégii nielen Vašej, ale aj Vašich súperov a to, aby ste vnikli do zákutí myslenia protihráčov vyžaduje množstvo času a aj tak v tom vždy bude kus náhody a hlavne šťastia.
Tak vám všetkým prajem šťastnú ruku pri výbere aukcii.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.