PayPal – ako na to?

Vo viacerých príspevkoch na tomto blogu som postrehol, že niektorí účastníci, hlavne tí, pre ktorých angličtina nie je práve ich doménou, majú problém so zriadením Paypal účtu. Pokúsim sa preto ponúknuť niekoľko rád pri jeho založení.
Paypal je vlastne medzinárodná služba, ktorá zabezpečuje ako sprostredkovateľ dôveryhodné platbyna internete. Je kompletne v angličtine, preto k jeho zriadeniu a používaniu je potrebná aspoň základná znalosť tohto jazyka.
Predovšetkým sa prihlásime na stránku www.paypal.com. Systém automaticky rozpozná, že sa nachádzate v Slovenskej republike a presmeruje vás na slovenskú podsekciu.
Napriek tomu, že uvidíte aj slovenskú vlajku, slovenčinu nie je možné používať,aspoň zatiaľ. Kliknite na možnosť „sign up“ – založiť účet. V sekciipersonal klinite na ikonu „get started“ – začať.
V okne, ktoré sa otvorí, vyplňte pozorne a hlavne pravdivo všetky polia, je to veľmi dôležité! Pravdivo vyplňte svoju e-mailovú adresu, budete ju potrebovať pri každom prihlásení do systému paypal. Zvoľte si svoje heslo (choose a password) tak, aby malo min.8 znakov a v kolónke „re-enter password“ ho zadajte znova. Potom zadajte meno, priezvisko a adresu. Do kolónky state (province) region zadajte Slovak republic a zadajte aj PSČ. Vyplňte aj kolónku s tlf.číslom pre prípad riešenia nejakého problému.
Teraz postúpime ďalej, kliknite na „agree and create account“ – súhlasím,vytvor účet.
Na stránke, ktorá sa vám teraz otvorí, sa píše : „Vytvorili ste si Paypal účet“ a v krátkej dobe dostanete potvrdzujúci e-mail
Teraz si treba vybrať spôsoby platenia. Máte dve možnosti :
– Top up my PayPal account – dobitie účtu prevodom peňazí z vášho bankového účtu
– Pay with my credit card – rýchlejšia a jednoduchšia možnosť platenia cez bankovú kartu
Prvá možnosť je jasná, po presmerovaní na portál vašej banky zadáte príkaz a peniaze sa presunú na váš Paypal účet.
Ak kliknete na druhú možnosť, zadáte číslo svojej bankovej karty (card number), dátum expirácie-platnosti karty(expiration date)  a bezpečnostný kód(CSC). Je to 3-4 miestne číslo na zadnej strane vašej karty.
Pod informáciami o karte nájdete fakturačnú adresu, ktorú ste predtým uviedli a máte poslednú možnosť vykonať potrebné zmeny. Potom kliknite na „continue“ (pokračovať) a môžete prejsť k svojmu účtu. Ten je ešte potrebné aktivovať. Teraz by ste už mali mať vo svojej e-mailovej schránke mail od spoločnosti Paypal. Kliknite na „Activate My Account“, budete presmerovaný na stránku, kde musíte zadať heslo, ktoré ste uviedli na začiatku. Budete vyzvaní k výberu dvoch bezpečnostných otázok a odpovedí na ne. Vyplňte túto časť poctivo pre prípad, že by ste zabudli svoje heslo. Ďalej kliknite na „submit“ a tým je aktivácia vášho účtu ukončená.
A na záver je ešte potrebné overiť vašu kartu, aby Paypal mal istotu, že účet a karta sú vaše. Prihláste sa na svoj Paypal účet do sekcie „my account“, v hornej časti uvidíte Account type : personal a status : unverified. Nasleduje link „get verified“ na ktorý klikete. Otvorí sa stránka s nápisom „link and confirm your debit or credit card“. Tam zadajte údaje zo svojej karty a kliknite na „save and continue“. Paypal si teraz z vášho účtu stiahne 1,5 eura, ktoré vám neskôr vrátia na účet. Vy si musíte skontrolovať túto transakciu, nájdete tam poznámku napr.1234Paypal alebo 1234PP, a pod. Vždy to bude štvormiestny kód. Opäť si otvorte svoj Paypal účet, kliknite na „get verified“, ukáže sa kolónka, kde tento kód vložíte. Potom kliknite na „submit“ a tým je verifikácia vašej karty ukončená. Po tejto verifikácii vám bude suma 1,5 eura vrátená na účet.
Verím, že mnohým z vás tento návod pomôže k založeniu paypal účtu a ja vám všetkým prajem, aby ste na ňom mali nulu len pred prvou transakciou.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.