Asi večný „žlťásek“…

Nútený odpočinok v účasti na aukciách z dôvodu „vybieleného“ účtu ma prinútil aspoň touto formou nestratiť kontakt s portálom „za1cent“. Pokúsim sa niekoľkými vetami komentovať moje doterajšie pôsobenie na tejto stránke, moje skúsenosti a postrehy a hlavne moje neúspechy. Patrilo by sa asi napísať „úspechy a neúspechy“, ale čo už, keď úspech som ešte nezaznamenal žiadny!
Z toho vyplynul aj názov tohto príspevku, súvisí to s aukciami pre začiatočníkov, ktorí ešte nevyhrali žiadnu dražbu. Tie sú označené žltým pásikom a tak som takto pomenoval sám seba.
Zúčastňujem sa dražieb asi mesiac. Samozrejme,mojej aktívnej účasti predchádzalo sledovanie rôznych dražieb, pokus o hodnotenie hráčov, ktorí sa na aukciách zúčastňujú pravidelne a väčšinou aj, niekedy veľmi tvrdý boj, vyhrávajú. Určite nemajú takú núdzu o BID-y, ako ja. Ale pekne po poriadku.
Po zakúpení prvého, zvýhodneného balíčka BID-ov som chvíľu uvažoval, kam sa zapojiť. Keďže som si predtým prečítal príspevky na blogu, padlo rozhodnutie začať prihadzovať na aukcii pre začiatočníkov. No celý ten špás trval asi pol hodinu a presne toľko trvala aj moja nádej na výhru! Keď som si už-už myslel, že „zaknihujem“ prvú výhru, priskočil nový hráč a mňa sa z konta mojich BID-ov škerila výrazná nula. Povedal som si, že by asi bolo dosť trúfalé chcieť vyhrať hneď na prvý krát, dobil som účet ďalšími BID-mi a spravil som druhý pokus. Zrejme ste už pochopili, že dopadol presne rovnako, ako cez kopirák. To ma už trošku rozladilo a keď som nakupoval ďalší balík, trošku sa mi triasli ruky. Mal som výčitky svedomia, že oberám rodinu o peniaze, ktorých v našich končinách nikdy nie je dosť, ale dal som si sám  sebe záväzok, že to nahradím buď výhrou nejakého pekného darčeka pre manželku, v krajnom prípade, ak neuspejem ani teraz,t ak obmedzím fajčenie. A keďže som stále „žlťásek“, je jasné, že aj do tretice za zopakoval scenár z predchádzajúcich dvoch pokusov.
Nie, nezanevrel som na túto stránku, určite to budem skúšať ďalej. Len som trošku sklamaný zo spôsobu organizácie týchto aukcii. Poznám niekoľko aukčných portálov, ale nikde to nefunguje tak, že aj neúspešní účastníci dražieb prídu o svoje peniaze, v tomto prípade BID-y, ktoré sú vlastne tiež peniazmi, keďže ich treba kúpiť. Neobmedzené pristupovanie do aukcií, ak pôjdem „ad absurdum“, môže v krajnom prípade spôsobiť, že aukcia nikdy neskončí, pre koho je to výhodné je myslím úplne jasné. Zvláštne mi pripadá aj to, že niektorí hráči sú ochotní pre výhru ísť aj do mínusu. Keby sa jednalo o niekoľko eur, tak to pochopím ale preplatiť tovar o 1200 Eur, tak to už je skutočne divné. Na druhej strane, už po prečítaní podmienok dražieb a chvíľke sledovania aktívnych aukcií musí byť každému jasné, že sa nejedná o štandardné aukcie a pristupovať k nim aj s týmto vedomím. Každý sa rozhoduje sám za seba a dobrovoľne. Len sa treba zmieriť s tým, že pravidlá dobrého spolunažívania, ktoré sú alebo mali by byť, axiómou v normálnom živote, tu neplatia. Ohľaduplnosť a iné „mäkotiny“ sú pre tieto dražby nepoužiteľné a človek, ktorý sa nevie odosobniť a zbaviť sa týchto,v tomto prípade (bohužiaľ) anomálií, je odsúdený na neúspech. A tak budem ešte pár dní len pasívne sledovať aukcie a tešiť sa na deň, keď budem môcť opäť dobiť svoj účet a pokúsiť sa zbaviť sa pocitu, že som večný „žlťásek“.
P.S. Svojho času som upozornil admin-a, že v slove analýzy,sa píše tvrdé a nie mäkké i.Po pár dňoch som zaregistroval, že túto hrubicu opravili.

Author: wellbid

Share This Post On

1 komentár

  1. Preco pod komentarom nie je meno autora, alebo jeho nick?

    Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.