Hierarchia aukcionárov

Nadišla chvíľa kedy by som sa chcela s Vami podeliť o nové skúsenosti. Po bezhlavo pomíňaných 200 euroch som si povedala, že budem asi týždeň pozorovať „že ako sa to vlastne v servise za1cent.sk draží“. Juuj keby som pozorovala najprv! Tak pekne bod po bodíku.
– Ako začiatočníkom Vám radím, že keď už zatúžite po nejakom tom predmete, ktorý by ste si chceli vydražiť dobite si kredit na 90% z ceny – teda ak máte záujem o tablet v hodnote 1300 EURO, Vaše BIDy by mali byť nabité v hodnote 1170 EURO teda 40 000 BIDov. Samozrejme toľko peňazí na účte nemá každý, ale to isté platí aj napríklad pri konzole v hodnote 300 EURO, teda dobitie minimálne 8000 BIDov. 
– Aukčný portál za1cent.sk je medzinárodný. To znamená, že keď sa idete pobiť o svoj vysnený predmet môžete sa tam stretnúť s Angličanom, s Francúzom alebo s Čechom. A verte tomu, že oni MAJÚ dobité BIDy na účte v hodnote 90% z predajnej ceny.
A ak sa Vám podarí daný predmet získať vždy máte na výber dať si ho preplatiť. A tak sa Vám Vaša investícia vráti. 
– Pozorovaním som si „zaškatuľkovala“ hráčov do nasledovných kategórií:
 * ČISTIČI – to sú prachatí hráči ktorí sa zapájajú do aukcií aby porazili ďalších „čističov“ bez potreby vyhrať aukciu kvôli tomu, že by po danej veci túžili. Akurát pri týchto hráčoch sa môžete stretnúť s kolegialitou, že keď dobíjate Automat na minimum a horko-ťažko sa snažíte daný predmet získať ochotne cúvnu a prenechajú ho Vám, ale najprv Vás samozrejme vytrápia, aby sa uistili, že nie ste ďalší „čistič“. 
– Kto je „čistič“ sa dozviete v kolónke „Ukončené aukcie“ tak, že si ich postupne popozeráte, a každý kto pomíňal takmer 20tis BIDov, a návratnosť z ceny je viac ako 50%tná, tak ním je. 
* Pozor na nočné aukcie! Dobijete si 10tis balík a nabijete Automat na 3333 dobití, a ráno zistíte, že BIDy sú fuč a daný predmet ste nezískali. To sa na Vás nalepil „čistič“! Osobne nočné aukcie neodporúčam. Ale na druhej strane, vždy sa nájde niekto kto to spraví. Tak potom už Vám stačí počkať do rána a okolo 7-8 hodiny sa pridať a postupne dobíjať. Všimla som si, že takmer všetky Tablety, Notebooky, TV, Fotáky končia v aukciách najneskôr do 10tej hodiny, z toho dôvodu, že v noci je obmedzené množstvo predmetov v dražbe a ráno postupne sa to pridáva. A tak niektorí keď vidia novú ponuku sa pridajú k nej a výhernosť je vyššia. 
* BLÁZNIVÍ ZAČIATOČNÍCI – To sú jednoducho „machri“ nabijú si BIDy v hodnote 1500 až 3000 eur. Majú „veľké oči“ a všetko investujú do najdrahších položiek a neviete sa ich zbaviť. Našťastie vtedy na rad prichádzajú „čističi“ a tí sa o nich postarajú. Všimla som si posledný týždeň takých dvoch jeden mužský nick a druhý dámsky. Samozrejme nič nevyhrali. A popravde ani mne sa nechcelo zapojiť do aukcie keď som videla ten nick aj na piatich dražených predmetoch. 
– Pozor na aukcie typu „nárastový balík BIDov“ . Ja som sa doňho zapojila keď tam bolo prihodených 1000 BIDov a dobíjala som BIDy. Aj keď sme dražili len dvaja pri náraste 7000 BIDov a minutých 140 EURO som sa rozhodla cúvnuť, pretože potom pri 10tis by prišli na rad druhí a chceli by získať pekný balík BIDov za „málo peňazí“. Ak predsa sa rozhodnete zapojiť tak jedine ak budete mať na účte dobitý minimálne ten najvyšší balík BIDov teda min. 25 000. Pekne si počkajte kým to narastie na 30 000 a vtedy sa pridajte :). Úspešnosť výhry balíka je dostačujúca. 
– Pozor na 1 BIDové aukcie. Typ aukcie je jednoduchý, investuješ 1 BID a USB kľúč, Parfém, alebo MicroSD kartička je tvoja. Lenže do akurát takejto aukcie sa zapája najviac aukcionárov. Tak pri nej to chce pevné nervy a najprv aukciu pozorovať a až potom sa do nej pridať. 
S mojím obľúbeným mottom „Moje hráčske ja“ Vám prajem Veľa úspechov a dúfam, že Vám moje poznatky pomôžu pri dražení. 
…stretneme sa v dražbe na stránke za1cent.sk 🙂

Author: wellbid

Share This Post On

2 komentáre

  1. Prosim brat moju bujnu fantaziu s rezervou :DD
    ….moje hracske ja ^,^

    Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.